Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amikor valaki megnyeri az...

U. Xorter kérdése:

Amikor valaki megnyeri az ötös lottót, arra fel szokott figyelni a nemzetbiztonság?

Figyelt kérdés

2023. máj. 6. 22:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már eleve belsős ember nyeri meg, így nem.


Én azt vettem észre, hogy amióta online és számítógépes az egész, azóta a környezetemben alig van valami találat, de leginkább soha.


Nem nagy kunszt kielemezni a megtett számokat és végül azt kihozni nyertesnek, amelyeket senki sem tett meg..

2023. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a teóriám, hogy megvárják, míg a sok birka beteszi a pénzért, aztán az elit embere szépen elviszi a felhalmozódott nyereményt.
2023. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, mióta online a sorsolás, sokkal kevesebb a találat mindenhol.

Az a vicc, hogy így még arra is figyelni lehet, hogy kevés legyen a négyes, hármas, kettes is. Nem csak a főnyereményt lehet szabályozni.

2023. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
71%

"Anélkül, hogy utánaszámolnék az eredményeidnek, fogadjuk el azokat valósnak. Azt írod, 2003-ban volt x esemény, aminek 0,3% a valószínűsége, és ugyanez a kis valószínűségű esemény ismét bekövetkezett 2022-ben."[...]

Csakhogy nem is következett be 2022-ben:

[link]


@05:06

Mindez konteó és rágalom. Nem fogok regény terjedelmű érvelést írni. Egyrészt írtam már 02:39-kor is, meg írt más is azóta. Nem magyar találmány a lottó és nem is kizárólag a mi országunkban van. Igazából írhatok akármit nyilván úgy sem győz meg, így természetesen minimum 100%-ban minden úgy van ahogy írod. Ahogy írod a zártosztályok is lottó nyertesekkel vannak tele. Az hogy egy csomó zártosztály bezárt az idők során stb. azt most inkább seperjük a szőnyeg alá.

Aki ennyire fél tőle annak nem kell lottóznia. Én se lottózom, bár én más ok miatt, mivel feleslegesen kidobott pénznek találom. Az arányokkal tisztában vagyok.


A konteók és rágalmak lamentálása helyett egy kis számolás, meg egy kis okfejtés amiért nekem nem túl bizalomgerjesztő az a telitalálat, az esélyét tekintve.

Annak ellenére hogy egészséges vagyok, a halált is várhatnám, esélyesebb lenne mint a telitaláltatom ha lottóznék.

Persze nem csak telitalálat fizet, de nézzük azt az esetet hogy heti 1 lottószelvényt veszek. A radioaktív atommagok bomlásánál gyakran használt felezési idő fogalmát, ha vonatkozatom heti 1 lottószelvényre és telitalálatra, akkor az azt jelenti hány hét játék után lesz telitalálatom 50% azaz 1/2 valószínűséggel. Ezt kiszámolva : 30 463 311 hét azaz 585832 év plusz 47 hét alatt lenne.

Abszolút pontosan 1/2 valószínűség folytonos esetben jönne ki (de ez diszkrét eseménytér), így +/- 1 hét a pontosság, egészre kerekítettem.

Vagyis 1:43949268 az esélye hogy 1 hét alatt meglesz, 43949267:43949268 az esélye hogy nem lesz. Mivel ezek független események, ezért a valószínűség klasszikus modellje érvényes, mely szerint a valószínűségek szorzata adja a teljes eseménysor valószínűségét. Így folytonra visszavezetve és számolva (43949267/43949268) ^ x = 1/2 egyenletet kell megoldani a nemegatív valós számok halmazán, melynek abszolút pontos megoldása x = -ln(2)/ln(43949267/43949268) , ami kb. 30463310.8537989 .

2023. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#24-es, érdekesek ezek a számok. Az a 585k év nem is olyan sok, ha minden 20. magyar átlagosan heti egy szelvényt felad - úgy évi egy telitalálat jönne ki.

Köszönöm mindenki válaszát, azokét is akik valszámosabb vonalról közelítették meg, meg azokét is, akik a szkepticizmusukkal. Én viszont nem így értettem a kérdésemet, és bizonyára rosszul tettem fel, és rossz kategóriába (politika lenne a jó kategória).

A kérdésben arra voltam kíváncsi, hogy az ilyen statisztikai anomáliák lehetnek-e indikátorok a nemzetbiztonsági szervezetek, titkosszolgálatok számára, mert mi van, ha a játékos egy túl pontos prediktív technológia birtokába került, ami veszélyeztetheti a nemzetbiztonságot?

2023. máj. 7. 20:08
 26/31 anonim válasza:
89%

"Az a 585k év nem is olyan sok, ha minden 20. magyar átlagosan heti egy szelvényt felad - úgy évi egy telitalálat jönne ki."

A valóságban nem annyian játszák annyi szelvénnyel, annál jóval több megjátszott számötös van, az hogy hányan játszák megint más kérdés, mert van például kombinációs lottó, így egy ilyennel tud megjátszani több számötöst is. Így kvázi mintha több szelvény lenne, illetve ténylegesen több szelvényt is vehet egy játékos.

Amit írsz és sztochasztikus játékosokat feltételezve (valóságban nem teljesen azok) ~56% valószínűséggel lenne, hogy nem nyer senki egész évben, ha 483900-nak veszem a lakosság 1/20-adát.

A játékosok nem sztochasztikus erre csak példa, ha 1,2,3,4,5 számokat húznák ki akkor sok telitalálatos lenne, mivel sokan ezt játszák meg. Az más kérdés, hogy minden számötös kihúzásának az esélye egyenlő, a számhúzás sztochasztikus.

2023. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Hintalow ***** válasza:
100%

Hát az az igazság, hogy büdös módon nem. Privátbanki üzletágban (munkatapasztalat) van csak adoot banknál több lottónyertes ügyfèl ès ez csak az egyik hazai bank.

Ha azt nèzzük, hogy milliardos vagyonnnal rendelkező ügyfèlből csak adott banknál van szintèn 80-100 fő közötti darabszám (nèpessègre vegtìtve nem sok, de nem is èppen kevès - ès hangsúlyozom ez csak egy bank, ès nem is a legnagyobb)

Szóval nem ettől fognak beindulni a szirènák az államszervezetben az biztos 🙂

2023. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
34%

#21

"Nem nagy kunszt kielemezni a megtett számokat és végül azt kihozni nyertesnek, amelyeket senki sem tett meg.."

És azt hogyan csinálják?

Tudod hogy működik a rendszer?

Kétlem.

Tehát nem tudod hogyan lehetne manipulálni.


Nyugtass meg, hogy nem azért ítad ezt mert nem nyertél meg soha főnyereményt, TEHÁT csalnak... :D


"Én azt vettem észre, hogy amióta online és számítógépes az egész, azóta a környezetemben alig van valami találat"

Én meg azt vettem észre, hogy alig van hajó a környezetemben, TEHÁT a hajók száma erősen csökken... :D

2023. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
100%

Üdv néktek gyermekeim!


A Lottó, mint minden más szerencse játék, a hülyék adója. Az igazság az, hogy ha valaha lehetett is nyerni nagy összegeket, mostanra már minden a kormányhoz folyik be, vagy magához a lottó mögött álló öltönyösökhöz. Néhányan rá tapintottatok a lényegre, főleg az aki előjött azzal a konspirációval, hogy megrendezik a TV-ben az egészet, s ez kicsit olyan, mint bűnbakot beállítani, ha nincs meg a tettes.


Kiválasztanak egy tetszőleges embert, a családjukból, vagy aki nekik dolgozik, és megrendezik, hogy megkapja a pénzt, miközben a pénz a saját zsebükbe megy. És ez már jó ideje így megy. A pénz nem játék, költsétek hasznosabb dologra, mint a lottó, vagy a kaparós sors jegy, mert ha valami csoda folytán mázlitok van, és 500.000 ezret még épp betudtok zsebelni, annál több pénzt már nem igen engednek. Nem hogy megvan rendezve az egész, de úgy csalnak ahogy tudnak, a nyerő számokat valójában a végén állítsák ki, hogy biztos hogy csak az az egy, épp az ő emberük legyen az aki végül megnyeri a nagy pénzt.


Végezetül pedig, pár tipp. Ha frissen szállítják a lottót, és a kaparós sors jegyet, akkor a kaparós sors jegyek tetején van pár kisebb tét, véletlen szerűen elhelyezve össz-vissz, épp azért, hogy azt hidd van esélyed a nagy nyereményre, és költsd a pénzed vakulásig. - (Én ezt tapasztaltam, több helyen is.)

2023. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29%

#29

"Kiválasztanak egy tetszőleges embert, a családjukból, vagy aki nekik dolgozik, és megrendezik, hogy megkapja a pénzt, miközben a pénz a saját zsebükbe megy. És ez már jó ideje így megy."


A hülyék szerint akik abból indulnak ki, hogy ha nem ők nyerik a főnyereményt, akkor tuti csalnak... :D


Nincs értelme csalni, ráadásul sok embernek kéne benne lennie.

A hetente zsebretett haszon mellett eltörpülnek a kifizetett nyermények.

Minek kockáztatnának?


Kicsit gondolkodni kéne mielőtt fasságokat írsz le, nem gondolod?

2023. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!