Pénzügyi kurzusok?

Figyelt kérdés
Az összes átverés vagy van ami tényleg segíthet? Gondolok itt akár befektetési tanácsadó kurzusokra vagy a legit dropshipping amazonfba affliate marketing kurzusokra vagy a kriptosokra vagy forexesekre. Olyanok tapasztalata érdekelne akik nem csak hallottak ilyenekről hanem próbálták vagy van tapasztalatuk.

2023. máj. 7. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt itt az oldalon egy arc, aki affilate marketinges kurzusról kérdezett. Sokan írtuk hogy elég shady az arc, akitől venni akar, de nagyon erősködött, megvette. Aztán kb másfél hónap múlva írt, hogy senki ne vegye meg mert nagy lehúzás az egész. Arról szól a történet, hogy megtanít, hogy hogy keress sok pénzt a csávónak, aki a kurzust árulja, miközben te gombszemeket kapsz a jutalékból.
2023. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én az elmúlt években jó sokat megvettem ezek közül. Kb a többség egy kalap sz@rt se ér.


Amit megtanultam az az, hogy meg kell nézni, hogy a adott kurzust promotáló személy bevétele miből tevődik össze. Aki valóban 10 000$-t keres affiliate marketinggel vagy forexxel, az nem fog egy kurzust csinálni és 300$-ért árulni azt. A többség hamis prédikátor, résen kell lenni.


Melyiket akarod megvenni?

2023. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Először egy Escape the matrix nevű kurzust vettem meg 8000 forintért. Ez tartalmazott 12 pdf filet 12 "high income skillrol". Semmi mást. Elég hanyag volt és utólag megbántam hogy tudakozas nélkül megvettem. Ha valaki ír privatot elkuldhetem a pdf fileokat kb semmit sem érnek és olyan információk vannak bennük amiket szerintem egy óra kutakodás után bárki megkaphat bármilyen témakörben. Amikor megvettem úgy reklámozták hogy lépésről lépésre útmutató hát a f...t. A kérdésre visszatérve a Real world-ön gondoltam, arról nagyon sok jó véleményt láttam és habár nem feltétlen gondolom Andrew tatet jó es tisztességes embernek de pénzze az van és ezt mindenki tudja. Van valami ajánlásod amiből mondjuk nem csak a kurzus készítője vagy te profitálsz hanem akár én is?
2023. máj. 7. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ez pont egy olyan skill mint a programozás hogy nem "nagyágyúk" videóinak a nézegetéseitől fogod megtanulni hanem azáltal hogy sokat gyakorlod.


Egy tőzsdének vagy kriptovaluta kereskedelmi platformnak a kiismerése kb fél óra. Utána tedd be a pénzedet amit semmit nem érő kurzusok vásárlására fordítanál és kezdd el megtapasztalni hogy mi hogy működik. Egy idő után saját stratégiád kialakul hogy mibe mikor és mekkora összeget érdemes befektetni. Ha van kellő tapasztalatod és átlátod az üzleti folyamatokat valamint nyomonköveted egy-egy kriptovaluta életciklusát és a nemzetközi trendeket, hogy melyik valuta ára mikor emelkedik vagy csökken és várhatóan mennyi lesz az értéke x idő múlva akkor jó befektetéseket fogsz tudni csinálni. Ezt a "titkot" és a hasznos tapasztalatokat általában egyik milliomos nagyágyú sem osztja meg mivel akkor potenciális vetélytársakat szereznének maguknak, azt pedig senki nem akar.


A "sikeres" gazdasági szakemberek akik kurzust árulnak rendre eladják túlárazva a semmit nem érő, közhelyeket tartalmazó "kurzusokat" és rendre ezek nem is csinálnak tényleges befektetést vagy kereskedést, ők arra szakosodtak hogy pár birkának eladják az értéktelen bullshitet több száz dollárért.


Andrew Tate annak köszönheti a vagyonát hogy a liberális, LMBTQ nyugati agymosott világban meg tudta szólítani a nemzeti érzelmű "normális értékrendű" embereket akik tömegesen elkezdték követni őt az eszméi miatt. Ezt kihasználva felépítette a Real World nevű oldalát ahol azt tanítja hogyan legyél "sikeres", de ez szintén nem tartalmaz konkrét befektetési stratégiát pusztán bullshitet mint a legtöbb ilyen oldal. Szóval Tate sem azért lett milliárdos mert akkora hatalmas befektetései voltak, hanem azért mert nagyon jó marketinget csinált és több millió embert tudott megszólítani.


De ha valóban ezeket az embereket akarod követni akkor ne a "befektetési tanácsaikra" hallgass, hanem alapíts te is saját kurzust és nyomasd ezerrel a marketinget ;) Akkor van a legnagyobb esélyed ha már előtte egy széleskörű követőtáborral rendelkezel vagy lefizetsz jópénzért híresebb "influencereket" akik a sz@rt nem érő termékedet reklámozzák.


Ezzel a bejegyzéssel megspóroltam neked több száz dollárt. Szívesen!


Üdv: egy valódi daytrader

2023. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Mindegyik kurzus a kurzus eladóját segíti meggazdagodni. Ez az egyetlen funkciójuk.


A saját tapasztalat c. kurzusból fogsz igazán tanulni az üzletelés, kereskedés meg a befektetések terén. Ennek a megúszását/kiváltását ígérik a guruk hamisan.

2023. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

"Először egy Escape the matrix nevű kurzust vettem"


Már a neve is egy komolytalan vicc. Ezt valami incel marketingelte?

2023. máj. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 először tiktokon lattam aztan utanajartam és láttám róla 9 jó véleményt aztán amikor utána a dropshippinggel próbálkoztam feltűnt hogy lehet a weboldalakhoz hozzáadni véleményeket amiket nem emberek írnak, hát tapasztalatlan voltam
2023. máj. 8. 06:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha befektetésekről szeretnél tanulni, kezdd szakirodalommal. Megtanulod az alapokat, így a hulyeséget könnyebben ki tudod szűrnipl Benjamin Graham - Az intelligens befektető. Kriptoról nem tanít, hiszen az az egész egy szerencsejáték, de segít megérteni a tőzsde működését.
2023. máj. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Teljes mértékben azonosulok a kérdezővel és a válaszadókkal. Voltam mindegyik oldalon, becsapva is sokszor. Miattatok regisztráltam most erre az oldalra, annyira megindított a téma!


Hálás vagyok Nektek, és ti is legyetek hálásak egymásnak!


Az előttem szóló rátapintott a lényegre: Benjamin Graham!


Ő tanította az omahai bölcset a Columbia Egyetemen.


Egy nagyon fontos dolgot kell megértenetek:


A befektető kiváló vállalatok diszkont árfolyamon kínált részvényeit vásárolja és tartja akár egy életen át. Álmában is pénzt keres osztalék formájában.


Mindenki más a részvények árfolyamának változására "fogad" tranzakciós díj, jutalék ellenében.


Warren Buffett - az omahai bölcs - a világ egyik leggazdagabb embere 50 éve képes agyonverni a piacot Ben Graham módszerével.


Ha tényleg pénzt akartok keresni, olyan emberekkel vegyétek magatok körül, akiknek ez már sikerült! Akiknek ellenőrizni tudjátok a vagyonát (google pl. Warren Buffett net worth ;-))


Csak egy kicsit kell tanulnunk, hogy rájöjjünk, mennyi mindent nem tudunk leginkább a pénzről. :-$


Tanuláshoz segítség: tudastarklub.hu --- ez nem reklám, egy vasat nem kapok tőlük, nem is tudják, hogy említem őket. Ádámot tényleg a mentoromnak tartom. Minőségi anyagot szolgáltat hétről hétre. Ne dőljetek be a cinikus hangoknak, ő tényleg olyan coach, aki valódi üzleti tudást ad havi 6000 forintért (életem legjobb befektetése). Diplomás befektetési elemző!


Hála neki, képes vagyok kiválasztani az üzleti mentoraim a szarviharból, mert rengeteg az átfedés az általam is kipróbált, valóban működő módszerekben.


A rakétátokat a következő videókkal gyújthatjátok be igazán. Vigyázat! Ha rákattantok, megváltozik az életetek minden téren! Végre átvehetitek az irányítást a saját sorsotok felett!


Kiyosaki (vagyon: 100 millió $) merész kijelentései mindig üdítően hatnak rám, meg is nézem most, annyira imádom! (Azért kezeljétek őket a helyén, a lényeget kell megérteni!)


[link]


Brian Tracy (nw: 15 millió $) hangoskönyvei is elérhetők ingyen (!) a youtube-on. Igazi kincs a pali! Nála volt a legtöbb megvilágosodott ("aztadurva") pillanatom! :-D


Nektek A pénz 21 törvényét ajánlom.


[link]


Gyerekek! Meg lehet tanulni a vagyonosodást, ez tényleg működik!

Ez egyfajta lelki beállítódás. Olyan mint a szerelem, pillangók a gyomorban, csak erre gondolsz az elején egész nap, egész hónapban, való világ, munka, nej, három gyerek ide vagy oda!


:-D


Sok "lemondás":

+ kevesebb cigi, pia, lottó, sorozat, facebook, költekezés, ruhavásárlás, kifelé rongyrázás

+ annál több tanulás, fejlődés, motiváció, kitartás, vállalkozói attitűd, közösségi média csak(!) üzleti célból, HBO MAX: "BECOMING WARREN BUFFETT"!!!


A keresőképességetek és az időtök a legnagyobb értéketek!!!


Nagyon az elején vagyok úgy, hogy 14 év biztosítási, lakossági forint/deviza számlavezetési, hitelezési, lakáshitelezési, mikrovállalati számlavezetési/ hitelezési, fiókvezetési területen szerzett tapasztalattal rendelkezem. Mégis vakon repültem akkor is, amikor 10 éve havi 400-500ezret kerestem. Hiába, mert megtartani nem bírtam. :-D


Csak azért maradt valamennyi az egykori banki fizetésemből, mert a nejemmel lakást vettünk.


Megjegyzem, ő háromszor annyi pénzt adott bele mint én.


Nekem is megvan ám valahol az a rengeteg pénz, amit kerestem a sok év alatt:

-kacatok a régi időkből (csúcsmobil, playstation, tv, stb., menő rucik)

-torkomon leöntött hektoliterek

-elfüstölt bagó

-elautókázott benzin

-elpazarolt idő, elrontott élet


Ilyen egyszerű, gyerekek! A rossz szokásaink, amelyek minimum anyagi csődbe, adósságspirálba visznek. A nagylábon élés az oka a szegények és a középosztály csóróságának. Nem számít a havi fizetés összege, higyjétek el!


Most havi nettó 500ezerből nejjel, három kisgyerekkel ("low-cost" gyerek még, mert kicsi) jobban kijövünk mint anno én egyedül félmillából.


És ebből havi 200ezret félrerakunk befektetésnek vagy biztonsági céltartaléknak.


Még mindig látok feleslegesen elköltött pénzt a rendszerben (pl. felesleges kocsikázás, sörözés, stb.) Meg lehetne még fogni belőle, pedig már beestünk 5 főre rezsivel, hitellel, zabával, játékokkal, pelenkával, csokival, fagyizással, pennys plüssel, fizetős ovi előtti/utáni foglalkozásokkal havi 300 ezer alá.


Szép lassan visszafizetjük a hiteleinket, a legdrágábbakat először (szemétkölcsön, hitelkeret). Max a nulla százalékos hitelek maradnak.


Ennyi a nagy válasz a nagy kérdésre.


A vagyonos emberek más szokásokkal rendelkeznek, olyan emberek társaságát keresik, akik által inspirálódhatnak. Őket nem érdekli a nyavalygás, a mocsár. Nem hagyják magukat lerántani a cinizmus pöcegödrébe.


Durva leírva, de ez a helyzet.


Végre látom az irányt sokévnyi vakrepülés után.


Remélem, Ti is el tudtok indulni a vagyonszerzés útján!


Osszátok meg minél több emberrel!


Számoljunk le az önkorlátozó hiedelmekkel, amelyek megakadályoznak a sikerben!


Béke veletek!

2023. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!