Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Helyes a 9-esekre való árkerek...

Helyes a 9-esekre való árkerekítés, amikor a legkisebb váltópénzünk 5 ft ?

Figyelt kérdés
Ez szimpla átverés, nem tudom a 199 ft-ot kifizetni, ezért felfelé kerekítenek, tehát a kilencesek állítólagos vonzereje után, még be is vagyok csapva, Javaslom a kilences kerekítés betiltását, mivel nemlétező váltópénz meglétét tételezi fel, A vásárló szándékos megkárosításáról van itt szó, alkotmányellenes !

2023. máj. 21. 18:15
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"nem tudom a 199 ft-ot kifizetni"


Dehogynem. Kártyával.


"a kilencesek állítólagos vonzereje után, még be is vagyok csapva"


Ha ötöt veszel, ami 9-re végződik, akkor 5Ft-tal jobban jártál, mint ha mindent felkerekítettek volna. És ugyebár aki a kicsit nem becsüli...

2023. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
nem a vásárlók vannak megkárosítva, hanem az agysejtjeid.
2023. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Bankkártyával pontos összeget fizetsz, ahol nem lehet (mert még mindig elég sok helyen nem lehet) ott meg az árak is úgy vannak, hogy ne kelljen kerekítgetni.
2023. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Teljesen jogosan fizetek készpénzzel, tehát meg vagyok károsítva
2023. máj. 24. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!