Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foxpost automatából automatába...

Foxpost automatából automatába hogyan működik?

Figyelt kérdés

Kézműves termékeket készítek, és megvan az első megrendelő, aki a fentebb említett szállítási lehetőséget tartja a legjobbnak.


Előre utalással szeretne fizetni. Ezt írta nekem:

"Én megrendeltem a foxpost szállitást, ezt kaptam tőlük, hogy kikell töltened az adataidat saját részről ahhoz, hogy megkapjad azt a pénzösszeget amit küldtem neked a termékért. Jelezzél ha sikerült megoldanod, hogy én is le tudjam ellenőrizni meg kaptam e a visszaigazolást, köszönöm. "


Ilyenkor mi a teendő? Mit hogyan kell csinálni?



2023. máj. 22. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ilyenkor törölni kell az üzenetet, a "vásárlót" pedig tiltani.


Ez az un. Foxpost csalás.

2023. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

"Előre utalással szeretne fizetni."

Előre utalás az, amikor átutalja a számládra. Ez nem valós vevő. A jófogáson szinte kizárólag ilyen üzenetek jönnek ezerszámra.

Ma is feltettem egy hirdetést és egy óra múlva jött egy email, hogy a jófogás értesít, hogy kifizették a termékemet, kövessem a linken az utasításokat. Ami azért vicces, mert kizártam a hirdetés feladásakor azt az opciót, hogy a jófogáson keresztül adom el a terméket.

2023. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Próbálj vele beszélgetni és ki fog derülni, hogy nem lehet. Még egyszerűbb, ha telefonszámot is megadtál a hirdetésben, mégsem hív fel, hogy érdeklődjön. Ugye?
2023. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Még kérdeztem, hogy pontosan melyik terméket szeretné. Akkor ha erre nem érkezik válasz, akkor csalásról van szó?
2023. máj. 22. 21:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Közben utána néztem, 0 ismerős, 1 napja regisztrált. Szerintem így már 1000%, hogy csalóról van szó.
2023. máj. 22. 21:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Biztos, ami biztos, megváltoztattam az email jelszót, jelentettem, tiltottam, töröltem.
2023. máj. 22. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez milyen platformon történt? Hol hirdettél?
2023. máj. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem jófogás hirdetésemre ilyen email címről jött az érdeklődés benne egy linkkel: hu / JofogasCsapat<notify317112@icloud.com>

Az email tárgya ez a magyartalan mondat volt: Működési értesítés#619647.

Az email szövege pedig ez a magyartalan szöveg: Boldogan értesítjük, hogy van egy potenciális vevője! A vevő már befizette a terméket, most már csak az Ön megerősítése hiányzik az eladáshoz. Használja az alábbi gombot a folyamat befejezéséhez. Amennyiben bármilyen probléma adódna, kérjük, használja a műszaki támogatás chat funkcióját.


Egyből látszik, hogy kamu: befizette a terméket, az Ön megerősítése hiányzik az eladáshoz, Használja az alábbi gombot, használja a műszaki támogatás chat funkcióját.


Volt egy jófogás-narancssárga gomb a levélben ezzel a szöveggel: Egyetértés és folytatás.


Megnyitottam egy új privát(!!!!!) böngészőablakban, ez a link nyílt meg: ( [link] az x-ek helyén egy 6 jegyű szám)


Egy látszólagos chatablak, benne egy szép nő és online felirat zöld pöttyel, benne a szöveg:

Műszaki támogatás

online

Helló, a terméket már kifizették. Kérjük, válassza ki bankját a listából, és kövesse az oldalon található utasításokat. Az ellenőrzési folyamat akár 10 percet is igénybe vehet.


Mellette újabb magyartalan mondatok:

Hogyan lehet pénzt szerezni? (itt arra gondolt, hogyan juthatok a vételárhoz)

Gondosan hasonlítsa össze a tranzakció összegét és a termék nevét. Ezt követően kattintson az alábbi "pénzeszközök beszerzése" gombra. A pénzeszközök kézhezvétele után az eladó köteles az árut 3 munkanapon belül elküldeni.


Alatta kék gomb, megint egy hülye feliratta: Get alapok.

Ha rányomok a gombra, felugrik egy oldal az összes magyarországi bank kis négyzetekbe rendezett logóival (Cib, Erste, KDB, OTP stb.). Szándékosan nem a saját bankomra böktem, hanem a KH-ra, ahol nincs számlám: [link]


Innen azonnal felnyílik a KH bank netbanki bejelentkezési oldalának a másolata, de csak egy ócska link van a címmezőben, nem a KH bank webcíme, tehát ez egy kamu bejelentkezési oldal, hogy megszerezzék a netbanki bejelentkezési adataidat: [link]


Beírtam kamu bejelentkezési adatokat kamu jelszóval. Kiírta, hogy több percig is eltarthat, ne zárjam be az oldalt.

Majd feldobott egy bankkártya szám és egyéb adatok bekérő oldalt.

Innen már nem megyek tovább, mert világos, hogy csak a bankkártyám adatait akarják megszerezni, semmi mást. Ahhoz hogy nekem utaljanak nincs szükség a bankkártyámra.


Csak ezt egy laikus Mari néni nem tudja és ő simán megadhatja a saját kártyája adatait és csak csodálkozik majd, amikor érkeznek a terhelések a számlájára, mert valahol online vásárolnak a kártyájával.


Sajnos a nagy digitális jólétben nem lehet mindenkit kitanítani arra, hogy a rákényszerített bankszámlát és bankkártyáját hogyan óvja meg illetéktelenektől.

2023. máj. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!