Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek a pénzváltónál?

Átvertek a pénzváltónál?

Figyelt kérdés

500 e ftot kellett váltanom most egy nagyobb összegű kifizetés miatt, ezt régóta gyűjtögettem már. Kérdeztem a váltónál, hogy mennyi pénz után kötelező igazolnom magam, nem mintha bármi rejtegetnivalóm lenne. Ő meg azt mondta 100 ezer fölött.

Én meg gondoltam akkor nem futkosok 5 pénzváltóba emaitt és beváltottam, megadtam az adataim, lakcímem.


Most ez egy dolog, megadtam. De ha azt mondta volna, hogy ahogy utólag olvastam, 1000 fölött kell, akkor csak annyit váltottam volna be mert nem szeretek adatokat megadni sem marketingeseknek, sem sehova senkinek. Főleg egy pénzváltónak akik ki tudja mit kezdenek az adataimmal.


Most ha jól értem ez az 500 ezer forintos váltás megy az adóbevallásomba, adóügyeimhez, vagy csak random felírják és megőrzik?


Egyedül csak az idegesít, hogy úgy érzem, függetlenül attól nincs rejtegetnivalóm mégiscsak "átvert" a pénzváltó mivel azt mondta 100 ezer fölött kell írnia.


2023. máj. 30. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vertek at.
2023. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy az adóügyeidhez,és vszínű a pénzváltó tudja jól nem amit te olvastál valahol,hol olvastad a gyakorin?

Valószínű megy valami központi adatbázisba ha valami gond van veled legyen nyoma.Nekem is felírták már többször.

2023. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha belekezdesz drog importalasba akkor hamar megtalálják hol váltottal. Ha nem, akkor nincs sok félni valód.
2023. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmi rejtegetnivalóm nincs.
2023. máj. 30. 20:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem mi a gond
2023. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt, hogy miért mondta hogy 100 ezernél köteles regisztrálni amikor 400 ezernél köteles....
2023. máj. 30. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert megkérdezted
2023. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi köze a pénzváltásnak az adóügyekhez? Miért érdekes, ha felírja az adataidat? 500 ezer forint senkit nem érdekel és nem is fog.
2023. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

“amikor 400 ezernél köteles....“


En a 2017. évi LIII. törvény 14. Paragrafusanak elso pontja alapjan mashogy latom.

2023. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!