Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri bitcoin-ba fektetni?

Megéri bitcoin-ba fektetni?

Figyelt kérdés

Ezidáig havonta vettem valamennyi PMÁP-ot, de most kitalálták, hogy 0,5%-al csökkentik a kamatprémiumot, ráadásul mindezt egy elég debil indoklással teszik. Tudom, hogy nem egy eget verő összeg, de már elvből sem szeretnék a továbbiakban ebbe fektetni. Mivel talán amúgy sem ártana egy kicsit változatosabbá tenni, hogy ne csak egy helyen legyen, gondoltam a bitcoin jó választás lehet. Tudom, hogy senki nem jövőbe látó, de a mostani árfolyamszinten a szubjektív véleményetek alapján érdemes lehet beszállni? Egy közepes árfolyamnak tűnik.

Egyébként a binance felületről mi a véleményetek, tapasztalataitok?



2023. máj. 31. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

A szubjektív véleményem hogy a kriptóra a jövőben a stagnálás és a lassú kivérzés vár.


De hogy hasra ütsz hogy te most majd kriptóba is fektetsz, mert elolvastál egy kiszámoló cikket, ami pénzügyi szempontból nem érintett pozitívan, hát nem egy racionális döntés.

2023. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1: Nem olvastam el semmilyen kiszámolós cikket, a mobilkincstárban láttam ma, hogy az új papírnak már kevesebb a kamata, hosszabb futamidővel. Ezután néztem utána, hogy mi ennek az oka. Amit nem írtam a kérdésbe, de talán még jobban zavar, az az egyre hosszabb futamidő. Persze idő előtt is ki lehet venni, de a visszaváltási költséget bármikor megemelhetik, drasztikusan.

A kriptót nem most találtam ki, már egy ideje foglalkoztat, csak eddig úgy voltam vele, hogy maradnék a biztosabbnál. Ez inkább csak egy plusz löketet adott.

2023. máj. 31. 18:47
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Kriptot szerencsejátéknak tartom, nem tekintek rá befektetésként. Nem szabad azért pénzt tenni valamibe, mert népszerű, főleg ha nem ismered a működését.
2023. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Csak annyi pénzt tegyél kriptóba amit nem sajnálsz.

Lehetnek nagy felemelkedésekakkor jól szállsz ki, de jöhetnek nagy bukások is.

Kiszámíthatatlan.

2023. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Mi indokolna egy kriptó àremelkedèst?


Teljesen halott a kriptó hype, az nft hype meg màr annyira, hogy bűzlő bomlàsnak is indult.

2023. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Én csináltam etherel ~30% hozamot talán 3 hónap alatt.

Ha akkor nem szállok ki, azóta is bukóban lennék.


Full szerencsejáték. Semmi köze egy befektetéshez.

2023. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mint a tőzsdén. Akkor kell beszállni, amikor senki sem veszi és akkor kell kiszállni, amikor mindenki veszi.

Ősszel, amikor 15 ezer usd volt a bitcoin árfolyama, senki nem vette. Január elején elkezdték húzni felfelé, márciusra duplázott, 30 lett. Azóta lassan visszafelé csorog, esetleg oldalaz. Most 27 alatt van. Ha most beszállsz, lehet, hogy 2 hónapig lefelé megy, aztán megunod és eladod veszteséggel. Aztán megindul felfelé és kapkodva vásárolsz egy magasabb árfolyamon.

Szóval, olyan pénzt tegyél ebbe, ami nem fog hiányozni se két hónap, se egy év múlva.

A Binance Academy pedig magyarul is elérhető oktatási anyagokat tartalmaz ingyen. Ott sokfajta kereskedést lehet tanulni a btc-vel kapcsolatban is, opciók, határidők, stb...

2023. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
ez nem bitcoin mert papir pénzbe nincsen
2023. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#leopard21

Papírtálcára is kérheted, mint a sültkolbit a piacon. Oda mész egy BTC ATM-hez, van Pesten is, kiválasztod mennyi lóvét akarsz rákölteni, bedugod a bankjegyet vagy a kártyádat és kinyomtatja neked a BTC-t egy fecnire, csak ne hagyd el!

2023. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég nagy volatilitással rendelkezik a kripto piac. Simán lehet hogy 1-2 nap alatt elbukod rajta az összes pénzed. Csak olyat fektess be, amit nem sajnálsz elveszteni, ha kriptóban gondolkodsz.
2023. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!