Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt felmondás...

Próbaidő alatt felmondás betegség után..?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elkezdtem dolgozni egy cégnél, ahol az első napomon úgy lebetegedtem, hogy másnap alig tudtam az ágyból is kimászni. Nehezen múló láz+nátha+torokgyulladás kínoz, így az orvosom is 1 hét táppénzre ítélt. A munkáltatómat értesítettem a dologról és hát hallottam a hangján h nem nagyon tetszett nyilván neki ez a helyzet, dehát mit lehet tenni..

A másik gond, hogy így már az első nap után egyértelművé vált számomra, hogy nem szeretnék itt maradni, mert nagyon más az egész, mint amire számítottam és amit hosszú távon tudnék csinálni, így be is adtam a jelentkezésem egy másik helyre, ahonnan minden bizonnyal jövőhéten visszajeleznek.

Nagyon számít rám egyébként a főnököm, ezt elég határozottan átbeszélte velem a munkábaállás előtt, meg egyébként tök korrektül és jófej módon állt hozzám eddig, így elég kellemetlennek érzem a szitut.


Szóval a lényeg h minél előbb szeretnék munkahelyet váltani, amire nagy valószínűséggel sor is kerülhetne a táppénzem lejárta után, viszont kicsit mardos a gondolat h emberileg elég inkorrekt lenne, ha 1munkanap után, 1 hét táppénz után rögtön felmondanék.


Ti mit tennétek a helyemben?



2023. jún. 2. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Aza véleményem...


Hogy még sok meglepetésben lesz részed a munkavilágában

Gondolom nagyon fiatal vagy még... Van egy rossz hírem, dolgozni mindenhol kell, és sehol sem fognak simogatni dédelgetnia fönökökök...


Tehát én a helyedben kicsit komolyabban venném a munkát

Ha 1 nap munka után egyből lebetegedtél, és ennek ellenére a fönököd nem rakott ki egyből az azt jelenti hogy számítanak a munkádra és megértőek.

Tehát én a helyedben maradnék ott annál a munkahelynél!

ha esetleg nem lesz neked jó, később is kereshetsz még másik állást.

Ha minden melóhelyről 1 nap után sértödötten fogsz lelépni akkor sose lesz belőledd semmi!

2023. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 kicsit nyersen fogalmaz, de igaza van!
2023. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól hogy beadtad egy helyre a jelentkezést még nem jelenti azt, hogy rögtön fel is vesznek.


Ha így tolod és felmondasz most, akár hoppon is maradhatsz.


Amúgy tényleg korrekten tűnik a főnök, hogy nem vágott ki rögtön. Szerintem adj legalább 2 hónap esélyt nekik, aztán ha úgy sem jön be, akkor próbaidő lejárata előtt megmondod őszintén, hogy nem érzed magadénak a dolgot és békében elváltok.

2023. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es: Köszi a véleményt, de kicsit megalapozatlannak és provokálónak tartom a kijelentéseid egy részét, főleg az utolsó mondatot. Nem ismerjük egymást, így nem kell láttatlanban leírni a hozzáállásomat a munka világához. Egyébként fiatal sem vagyok már, 32-t taposom. Bár kinek mi a fiatal, de gondolom te 20-on évesekre gondoltál ezalatt. Amúgy 16 éves korom óta dolgozom szinte folyamatosan (diákmunkák..mezőgazdaságban, vendéglátásban), amint végeztem a sulival, mentem is robotolni..majd vendéglátásba, a legrövidebb munkaviszonyom 2,5 év volt eladóként egy kisvállalkozásnál... de szerintem lényegtelen ez, mert a kérdésemhez nem kapcsolódik. Csak, hogy néhány "vádat" tisztába tegyek.

Jól tudom, hogy milyen munkát szeretnék, nincsenek nagy elvárásaim egyáltalán, sőt... , de ha egy adott munkahelyen maximálisan azt érzem, hogy sem a képességeimnek, sem a jövőbeli terveimnek nem megfelelő, úgy, hogy amúgy teljesen más kép volt lefestve a jelentkezésemig róla, akkor had tehessem már meg, hogy váltok.

Hozzáállásnál maradva... pont ezért érdekelne más ember véleménye, hogy morálisan hogy állnának egy ilyen szituhoz mások, akikbe szorult egy kis lelkiismeret. Itt ez a betegség zavar be a képbe leginkább most.

2023. jún. 2. 11:49
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as: biztos, hogy felvesznek oda, csak az a kérdés h melyik héten.
2023. jún. 2. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem csinálnék belőle gondot.

Nem tehetsz róla, hogy éppen akkor betegedtél le, amikor a felmondásodat is fontolgattad.

Nyíltan és őszintén elmondanám a felépülésem után, hogy sajnálom, hogy így alakult, de az alatt az 1 nap alatt is úgy érezted, hogy neked ez nem felel meg. Minden jót kívánsz és mész tovább.

Hiába nem szeretnéd, úgyis "fújni" fognak rád, mert senki nem hiszi el, hogy sok hasonló élethelyzet van, amit nem direkt te okoztál.

Ebbe törődj bele...

2023. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Semmi bibi. Gondolom, próbaidőn vagy, tehát bármikor érzékeny búcsút vehetsz.
2023. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!