Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni bánni egy másik ország fizetőeszközével?

Figyelt kérdés
Aki kiköltözött külföldre, mennyi idő alatt szokta meg?

2023. jún. 2. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kint dolgozok, engem is zavart, hogy fog átállni a fejem euróra, de meglepően gyorsan ment. Előtte is pénzzel dolgoztam, meg most is mondjuk, de nem kell tőle tartanod, bele jössz. Vásárláskor is azt szoktam csinálni, az elején, hogy "fuu ez mennyi lenne forintban", aztán most már nem gondolok rá. :D
2023. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 NTBS ***** válasza:
80%
Semmenyire.
2023. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmennyire. Nagy ész nem kell hozzá. Nekem legalábbis megy azonnal. Négy valutanemben simán tudok gondolkodni jelenleg fejben is.
2023. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Néhány nap alatt teljesen. Ha úgy csinálod, hogy folyamatosan visszaszámolod forintra akkor sosem fog menni. Át kell kapcsolni az agyad az ottani értékekre és kész.

Olyan mint amikor mész angliába kocsival. ott kb másodperceid vannak átállni a hajóról leszállás után a bal oldali közlekedésre.

2023. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Semennyire, hát egy nyaralás végére is tök természetesen számol benne az ember...
2023. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a különbség, mint pl. Ft./Euró, az nem gond, átszámítod. Abból lehet baj, ha a másik pénznem csak 5-10 %-kal erősebb, mint a forint, mert nehezebben veszed észre, ha valami drágább, mint nálunk. Ha tartósan külföldön élsz, hamar megszokod, mert a jövedelmedhez mérsz mindent.

Ha valaki tudja, hogy a helyesírás ellenőrző miért pirosozta meg a %-kal formulát, kérem, írja meg!

2023. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
%-al
2023. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 százalékkal, hosszú "k"-val. Nálunk, a főiskolán zh-nál "%-al" formáért ugyanolyan pontlevonás járt, mint a számolási hibáért.
2023. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évet tanultam külföldön, nekem kellett 1-2 hónap, mire megtanultam nem forintra átszámolni az eurót (nem akartam, de akaratlanul is számolgatni kezdtem)
2023. jún. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem számolgatok már 10 év után, az elején persze mert nemvolt sok pénzem éa átszámolgattam.Most meg oh ez csak 1 meg 2 euró ez tök olcsó.Otthon meg húzom a szám mert 800forint az " sok" Inkább nem számolgatok se itt se otthon jobb is
2023. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!