Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lebeszélni egy...

Hogyan tudnám lebeszélni egy rokonomat az MLM hálózatépítésről, az ahhoz kapcsolódó vállalkozói engedély kiváltásáról?

Figyelt kérdés

A rokonom kötött igen nagy összegű életbiztosítást egy biztosítási megtakarításokkal foglalkozó MLM rendszerben működő "Tanácsadó és Biztosítási Alkusz Kft." egyik szponzora által. Hálózatépítésről van szó, de fél év alatt csak egy családtagot sikerült maga alá beszervezni. Egy családból ketten, de az utóbbi vissza akar lépni, mert nem látja a jövőt benne. Így az első belépőnek visszaírás várható, ugyanúgy a szponroznak is. A szponzor az új belépő családtag regisztrálása után mindenáron a vállalkozói engedély kiváltását sürgeti, hiszen csak akkor lenne jutalékfizetés.

Számítást végeztem, feltételezve, hogy mégis menne a hálózatépítés, mekkora kiadással járna mindez.

A vállalkozással kapcsolatos befizetések kb. mimimum 600.000 Ft, a havi biztosítási díj (35.000 Ft/hó) az 420.000 Ft, tehát már 1 millánál tart az egész. Ennek a finanszírozásához legalább a havi 2-3 embert be kellene bevinni a hálózatba. Kinek van ma arra pénze, hogy ilyen nagy összegeket befizessen? Nem a munkanélküli embereknek, a pályakezdő állástalanoknak (őket lehet megszédíteni véleményem szerint), kisnyugdíjasoknak. Sajnos a fiatal, pályakezdő, állástalan, munkanélküli, alkalmi munkából élő rokonomat megszédítették a csábító lehetőséggel.

Ha felhívom a figyelmet a buktatókra, akkor az a válasz, hogy én negatívan gondolkozom, lehúzom őt (erre képezik őket?). De a szponzozai szinte nap, mint nap mossák az agyát, hogy ügyes vagy, meg tudod csinálni, sikeres leszel, de közben várják a belépőket, sürgetik az eredmény produkálását, a vállalkozás indítását.

- Hogyan tudjam meggyőzni a rokonomat, hogy ne mélyedjen el ebbe az üzletbe?

- Ötleteket várok, milyen érvekkel tudom meggyőzni, hogy közben az önbecsülése, önértékelése ne sérüljön, de a családja se menjen mégjobban anyagi csődbe?

Köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 11. 16:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Hagyd a fenébe. A második hónapban maga jön rá, hogy az embereknek nincs erre pénzük és hülye volt.

Sajna az MLMesek mind agymosáson esnek át.

2010. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A rokonom még tapasztalatlan, fiatal inkább segíteni szeretném, mint magára hagyni. Ötletet és érveket várok arra, hogyan nyissam fel a szemét.
2010. okt. 11. 17:41
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Azt az ismerősödet kellett volna lebeszélned, aki 5 milliót befizetett egy lakásra havi 50.000-es törlesztőrészlettel. Egy MLM-ben nincs kötelező beszervezés. Ha egy biztosítás havi 35.000-be kerül, akkor kösse meg az az ember, akinek megéri, és tudja finanszírozni. Nem szabad abban reménykedni, hogy majd a szponzoráltak eltartják. Ha jó a biztosítás, akkor sokaknak megéri megkötni. Ha nem jó, senkinek.


A kedves rokonod felnőtt ember. Nyilván megvoltak a racionális érvei hogy belevágott. Lehet, hogy ő tud olyat, amit te nem, de az is lehet, hogy téved. Ha azzal a céllal ülsz le vele, hogy le akarod beszélni, a beszélgetésetek halálra van ítélve. Ha viszont az a célod, hogy megnézd, tényleg hülyeség-e, amit csinál, akkor kérj tőle információkat. Tájékozódj, hogy valóban mibe vágott bele. Nyitottsággal állsz hozzá, beleértve azt is, hogy arra is nyitott vagy, hogy ha kidderül, hogy mégiscsak jó üzletről, jó szolgáltatásról, jó képzési rendszerről van szó, és az emberek, akikkel dolgozik, illetve a háttérben álló cég valóban korrekt, akkor akár te is belevágsz vagy használod a szolgáltatást. Ha így állsz hozzá, esélyed van, hogy megértsd olyan szinten az üzletet, amivel foglalkozik, hogy tényleg kijelenthesd, hogy mégsem jó.

Fogalmam sincs, hogy az ő üzlete jó-e, de az MLM a legkorrektebb üzleti rendszer. Amg neked ezzel kapcsolatban komoly ellenérzéseid vannak, ahogy az írásodból is kitűnik, legjobban teszed, ha addig békénhagyod. Alighanem magától is le fog koptatni, és igaza lesz.


A konkrét cégről ennyi információból nem tudok mit mondani, ezért nem fogom kijelenteni sem azt, hogy jó, sem azt hogy rossz. Nem tudom, mi kerül egy vállalkozás indításában 600.000-be. Egy Bt kb. 100 ezerből kijön mindenestül. Egy egyéni vállalkozás mégolcsóbb. Nem értem, miért kell egyáltalán vállalkozást indítani. Egy MLM-ben akkor szokás vállalkozást indítani, ha már eleget fizet az üzlet, ha csak nem volt eleve vállalkozása.

2010. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, ha ő úgy döntött, hogy csinálni akarja.

Minket sem tudtak lebeszélni (szerencsére).


Véleményem szerint két dolgot tehetsz.

Az egyik, hogy hatni próbálsz rá, ki ne váltsa a vállalkozóit, amíg nincs elég bevétele. Egy jó szponzor is erre biztatná, nem a saját zsebét tömné úgy, hogy más ebbe tönkremegy.

A másik, amit érdemes megpróbálni, hogy ha ő mlm-ben látja a jövőt (de a biztosítósok nem mlm-esek, hanem szimplán direkt marketingesek, ami messze nem ugyanaz), akkor nézzen körül a piacon és gondolja át, jó helyen van-e.

Anno biztosítóztam, és a visszaírásokkal évekig szívtam.

Tehát a szempontok:

Régi, stabilan működő cég, túl legalább 6 sikeres éven.

Stabil jutalékrendszer, ahol nincs szintesés, visszaírás.

Generációs jövedelem (hány mélységig fizet a cég?)

Örökli-e a gyereke az általa felépített üzletet?

Nekem a termékminősítések is fontosak, de ezt nem tudom, biztosítóknál milyen formában létezik.

Van-e jövedelmi plafon? Sok cégnél van.

Ja és még egy fontos dolog: egy jó mlm cégnél ki lehet venni a pénzt vállalkozói nélkül is eleinte kedvezményként például.

Szóval inkább érdeklődj, ezekre tudja-e a választ.

Lebeszélni nem lehet szerintem, ő ezt támadásnak venné, ilyen az ember, bármiről próbálsz meg lebeszélni valakit, rögtön pajzsot emel.

Inkább kérdezz, és hagyd, hogy ő adjon választ a fentiekre, akkor nem lebeszéled, hanem tanácsot adsz és lehet, hogy marad mlm-ben (ami nem baj), csak korrektebb céggel, jobb lehetőséggel. Esetleg megkérheted, hogy mondja el az üzletet, mert azért hallanád, hátha megfog és akkor kezd el "ártatlanul" kérdezni. Akkor ő válaszol vagy nem tud válaszolni és elgondolkodik.

Remélem segítettem, minden jót kívánok.

2010. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
bocs, de kiemeli a rendszer a biztosító szót (látod?), nem én voltam
2010. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű válaszokat.
2010. okt. 16. 20:50
 7/20 Brain Storming válasza:
Olvastasd el vele a "Meggyőzés a Network 21-ben" c elemzést - a neten számos helyen van hozzá link: a legkorrektebb és legalaposabb MLM-rendszer beszervezési-módszer elemzés!!!
2010. okt. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. okt. 17. 10:17
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon jo dolognak tartom, hogy a valaszadok kozott tobben vannak, akik arra buzditanak, hogy ne akard lebeszelni a a rokonodat az MLM halozat epiteserol. Ez az O dontese, nem a Tied.Ha szereted a rokonodat, akkor inkabb probald meg tamogatni, pozitiv dolgokat iranyitani fele. Az agymosassal kapcsolatban: En network marketingben utazom (ugyanaz mint az MLM), halozatot epitettem, mar nem dolgozok benne, mert a passziv jovedelmem kialakitottam, es mar nem kell csinalnom semmit. Jelenleg csak a kepzesekkel, es a treningekkel foglalkozom. Mikozben egy ilyen treninget tartok, (fenn van az osszes a Youtube-on, de most nem masolom ide a linkeket, az reklam lenne), nem erzem ugy, hogy az emberek, az uzlet partnereim agyat mosnam. A tapasztalataimat adom at, a sikerekrol, a fajdalmakrol beszelek. Ha fel ev alatt csak egy csaladtaggal sikerult uzletet kotnie, akkor szerintem a kovetkezok lehetnek a problemak:

1. Nincs tisztaban a MIERT-ekkel. Ezt a legnehezebb megtennie, plane ha a rokonok folyamatosan le akarjak beszelni, es otthon csak a negativokat hallja. Minden tiszteletem a rokonode, mert fel evig kibirta, es jo szponzorai vannak, mert tartottak benne a leket.

2. Nem jo a nevlistaja. Ezt folyamatosan bovitenie kell. En a frontomon levo embereim kozul egyiket sem ismertem a halozatom epitese elott.

3. Nem jo a meghivas. Ezt csak a szponzorai tudjak megmutatni neki, mert Ok tudjak, melyik uzletrol van szo, es mik az uzlet sajatossagai.

Ha ezt a 3 dolgot jol csinalja, akkor minden uzletet fel lehet epiteni. Es persze kitartassal, mert ugye a sikeres es a sikretelen ember kozt az a kulonbseg, hogy a sikeres akkor kezd el igazan dolgozni, amikor a sikertelen feladja.

2010. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Brain Storming válasza:

12:44


Gtau - akkor te vagy a ritka kivétel:)))


De felteszem te sem kérnél tanácsot attól, aki nyert az ötös lottón, hogy hogyan kell kitölteni egy szelvényt...

2010. okt. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!