Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a nyugdíjnál...

Az igaz, hogy a nyugdíjnál jobban számít az, hogy mennyiért van bejelentve az ember, mint a ledolgozott évek?

Figyelt kérdés
Szóval röviden összefoglalva 30 éves koromig nem volt munkaviszonyom, addig csak tanultam, több egyetmet is elvégeztem , főleg ösztöndíjakat kaptam, meg egy-két alkalmi munkám volt. Most 32 éves vagyok, már 2 éve dolgozom, 8 számjegyű a fizetésem, ez mist azért írom le, mert nyilván nyugídj szempontjából jó, de viszont eljutott hozzám a híre, hogy visszamneőlegesen az elvégezt tanulmányokra is ki lehet izetni a nyugdíjjérulékot, tehát úgy gondoltam, hogy akkor a minimálbér után visszemnőleg kifieztnek 3-4 évet, és akkor meglenne a fix 5 ledolgozott évem, ez már oké, nyilvá vsiszamneőleg 3 évre a minimálbérnél többet nem tudok, de az egyik ismerősöm meg azt mondja, hogy nem a ledolgozott évek számítanak jobban, hanem, hogy mennyiért van az ember bejelntve. Hogy járok jobban, ha így hagyom, vagy ha utólag prá évet kifieztek a tanulmáyimra nyugdíjara, vagy azzal csökkenthetem a nyugdíjam?

2023. jún. 4. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Tehát bárki meg tudja most mondani neked, hogy harminc év múlva milyen nyugdíjszámítási rendszer lesz?! Vagy egyáltalán lesz még nyugdíj akkor?!
2023. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mostani rendszer szerint krédezem.
2023. jún. 4. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Most mentem nyugdijba, szerintem egyik sem számit, csak a valorizációs szorzó.

40 ledolgozott év, általában minimálbérrel, 10 éve nincs munkám, 240 ezer lett a nyugdíjam.

Nem számítottam ennyire.

2023. jún. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 év munkaviszony és 8 számjegyű fizetés, azaz minimum 10 millió ft/hó? Kemény vagy, Csoki!
2023. jún. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!