Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarorszàgon a befektetèsi...

Magyarorszàgon a befektetèsi arany annyira nem is rossz módszer vagyonmegóvàsra?

Figyelt kérdés
Alapból az arany piaci èrtèke nem ugràl nagyokat, csak 20 vagy hosszabb èves viszonylatokban. viszont ha forintból vesszük, ès tudjuk hogy az àlam mostansàg rommà inflàlja a forintot, akkor reàl èrtèkmegóvàs szempontjàbol nem is annyira rossz eszköz?
2023. jún. 9. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem rossz módszer.
2023. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Pont pár hete néztem, hogy amit 2016-ban vettem befektetési aranyat, az ma már majdnem a dupláját éri.

Persze, ingatlan még ennél is többet, de a részvények meg kb ugyan ott vannak.

Szerintem diverzifikálásra, biztonságra játszva van helye egy portfólióban.

2023. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Csak ha van vagyonod és nem 430000 forintról beszélünk hanem mondjuk az ezerszereséről…
2023. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
A baj, hogy ha többért váltod vissza forintra, akkor a különbözet 15% SZJA köteles. És azt nem nézik, hogy közben mennyi az infláció. Csak azt, hogy mennyiért vetted, mennyiért adtad el. Az állam beszedi ez után is a sarcot. Persze ez még mindig jobb, mint a bankbetétek utáni 28% levonás.
2023. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

"A baj, hogy ha többért váltod vissza forintra, akkor a különbözet 15% SZJA köteles"

Ohh, ezt nem is tudtam. Ha 10 évvel később eladom, be kell vallanom a különbözetet nyereségként, és leadóznom?!

2023. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az arany értékállóbb, mint a forint, euró avagy dollár, de hosszútávon sokkal jobb befektetési lehetőségek vannak. Reál értéken nem fogja megtartani az értékét, hiszen nincs forgási sebessége, nem termel javakat, a vásárlási és eladási árfolyam/költséget pedig te fizeted.
2023. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

@2


Viszont, ha 2011-ben vetted, akkor most, 12 év után éppencsak pénzednél vagy, szinte nulla hozammal. Az infláció miatt viszont azóta csak negyedannyit sem ér a vagyonod.

2023. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!