Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyám MLM ügynök, mit tanácsol...

Anyám MLM ügynök, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Nem az a legrosszabb az egész sztoriban, hogy mlm ügynök, hanem hogy minden bizonnyal az illegális piramisjátékot tolja. A kettő között az a fő különbség, hogy beléptet boldog boldogtalant és a belépési pénzükből kapja a pénzt, a sima mlm-nél nincs belépési pénz, csak jutalék. Legalább 15 ilyen cégnek dolgozik, és konkrétan megállás nélkül tukmálja rá mindenkire ezeknek a cégnek a termékeit, ráadásul ő az az agresszív fajta. Az a probléma, hogy a környezete már teljesen komolytalannak veszi, és engem sem hagy békén. Ami talán a legszomorúbb, hogy ő is elhiszi, hogy a “csodamágnes” megtisztítja a lakást és a szervezetet a sugárzásoktól. Egy időben nem akarta elfogadni, hogy én a sima dm-ben vásárolom a sima fogkrémet, mosóport. Szerinte rákot okoznak, és képes volt nem beszélni velem hetekig arra hivatkozva, hogy ő nem fogja végignézni, ahogyan “tönkreteszem a szervezetem a káros anyagokkal”. Nagy haladás volt már az is, hogy lekommunikáltam felé elég egyértelműen, hogy engem nem érdekelnek ezek a bio csodatermékek. Még mindig agresszíven ajánlgatja, gyakran meg sem tudom állítani, pedig van, hogy csak egy teljesen átlagos dolog miatt hívom fel telefonon. Szégyellem a rokonok és az ismerősök előtt (volt hogy az exemet hívta fel vagy a volt gimis osztálytársaimat zaklatta), mert full hülyét csinál magából és teljesen tanácstalan vagyok. Van hasonló családtagotok? Hogyan kezelitek?

2023. jún. 28. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Távolságtartás, és elhatárolódás, nincs más megoldás. Aki ekkora balek és/vagy csaló ("Legalább 15 ilyen cégnek dolgozik") arra józan ésszel úgy sem lehet hatni. (Itt is van ilyen)
2023. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy a legtöbb mlm-es magára haragítja a kapcsolatait, és egyedül maradnak. A téveszméi viszont sokkal jobban aggasztanak, tényleg elhiszi azt a fluoridmentes fogkrém baromságot, meg hogy a mosóportól rákos leszel.
2023. jún. 28. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha tényleg ennyire súlyos eset én is a távolságtartást javasolnám, családban is van egy elég durva MLM-es, egyszerűen nem lehet leállítani.

Nagyon komoly agymosást művelnek az MLM-ek (meg sokszor a simán boltban árult bio termékek forgalmazói is), ráfogják hogy a hosszú és kimondhatatlan nevű összetevők rákot okoznak, bizonyítani nem tudják ugye mert mindenki próbálja "eltusolni", aztán hiába magyarázod hogy csak egy ártalmatlan tartósítószer hogy ne 2 hét alatt menjen tönkre a termék. Aloe verás vackolat árul a rokonom, egyszer bevett vmi csoportjukba hát nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek mikor levezették hogy gyógyítják meg a rákot vele illetve jódos vízzel demonstrálták hogy takarítja el a méreganyagokat a szervezetből. Józan ész nem használt, lánya próbálta válaszút elé állítani hogy ha nem hagyja abba a családját fogja elveszíteni azóta nem is nagyon tartják a kapcsolatot. Mutatott neki videókat hogy miért átverés az MLM rendszer vagy épp az adott termék miért nem olyan jó de semmi, főleg hogy az MLMben a többi szektás még meg is erősíti abban hogy ő jót cselekszik, ne hagyja abba, csak a mérgező cégek átverése ez.... Én is nagyon minimális kapcsolatban vagyok már vele de azt is próbálom leépíteni, de nyilván nem olyan könnyű lemondani egy családtagról.

2023. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem anno anyam meg a Zepterrel kezdte, osszehivott egy komplett ulest hogy a nagybatyam is beszalljon. Nem ritka amugy hogy ez az mlm-es mania gyakran vegyul az ezoval meg a termeszetgyogyaszattal. Mar minden ertelmes embert elmart magatol, ami azert sajnalatos, mert ha engem is felhiv, akkor nem az az elso hogy megkerdezze h h vagyok hanem hogy ramtukmaljon valamilyen uj csodaszert, ami egy kemikáliamentes anti-aging, ranctalanito, borfiatalito meg a jo eg tudja még milyen mocsok. Szoval en mar minimalizaltam a kontaktust, de arra a 10 percre is ha felhivom, kepes a termekekrol pofazni.
2023. jún. 28. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Igen, sajnos anyud a "gerillamarketinget" tolja.. ebből nem lehet jól kijönni sajnos, ha valaki ennyire rámenős, és totál rá van cuppanva az egészre. Van tapasztalatom az MLM-ben nagyon sok év. Az eleve "gáz", ahogy írtad is, ha 15 cégnek tolja a cuccait, vagyis inkább az emberek torkán tolja le. Őszinte leszek - kérlek, ne hari - az ilyen típusú emberek rontják és rontották el mindig is magának az Mlm-nek a hírnevét, mert ebből hamar az jön le, hogy NAA persze, én áruljam az aloés cuccokat, vagy a tasakos gélt, a Cbd-t, vagy a speckó törlőkendőt, ami világújdonság... vagy a legújabb C-vitamint, amiből pl már milliárd fajta van az összes hálózatban...csak egy őicit azért mindig más valamiben :D Tudjuk ezt jól... Én mlm megszállott voltam, de sosem tudnám úgy csinálni, ahogy anyud teszi ezt. Volt ennek normális és tanítható verziója is, és nem kellett!! Zaklatni az ismerősöket sem állandóan egy újabb termékkel.. Ez nem értékesítés, ez szimplán nyomulás sajna...Nem bántásként írtam, csak választ adtam, ahogy én látom. :)
2023. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Vagy minimálisra csökkented a kapcsolatot vele, vagy megpróbálsz segíteni neki. Ha a segítést választod, a legfontosabb szabály, hogy érzéseket nem lehet információval felül írni. SOHA. Te itt hit ellen kell harcolj. Ne is próbálj érvelni, mert téged nem tart szakértőnek, ezért nem fogja elfogadni. Próbálj látszólag érdeklődni, belemenni a játszmába és amikor már elfogadja a véleményed, akkor szépen kihozni onnan
2023. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Édesanyádon segíteni most nem tudsz, annyit tehetsz, hogy megpróbálsz a kapcsolatotoknak nem ártani. Ez abból áll, hogy nem ordítod le a fejét akkor sem, ha baromságokat mond a fluoridokról. Ha reklámozza a százezredik passzírozott majomtaknyot, akkor kedvesen mosolyogsz, ha mondja, hogy venned kellene, akkor udvariasan elutasítod (elmondod, hogy te az adott dologra mást használsz, és elégedett vagy vele). Ha nyomul, és elmondja, hogy az X dologtól rákot fogsz kapni, akkor kedvesen megmondod, hogy te máshogy hallottad, és úgy tudod, az X teljesen rendben van. Meggyőzni lehetetlen. Te ugye úgy látod, rossz úton jár, és ha erről el akarnál beszélgetni vele, akkor is óriási hátrányban vagy azokkal az MLM-es csapattársaival szemben, akik pedig pozitív visszajelzéseket adnak neki. Ilyen ez a fránya emberi természet: a dicséretet szívesen halljuk, legyen az akármilyen sekélyes, a kritikát utáljuk, legyen az akármilyen átgondolt.


A környezet védelme már reményteljesebb, ugyanakkor munkásabb is. Nekem apósom és anyósom is intenzíven nyomott egy MLM-et (FLP), ráadásul mindketten orvosok. Közben (nem orvos) szüleim krónikus betegségekkel küzdenek (magas vérnyomás, cukorbetegség), így természetes célpontnak tűntek. Ezért őket előre felkészítettem, hogy a nászék elkaptak egy elmekórt, így ha ajánlanak valami cuccot, nem kell orvosi ajánlásnak venni, hatástalan baromság. A feleségemnek nehezebb volt megélni, hogy a szülei a volt általános iskolai tanárait is zaklatták (a volt tanárait ugye nem hívja fel az ember tíz év távlatából felkészíteni, hogy "Edit néni, apuval és anyuval gond van, tessék empatikusan kezelni", az ember csak szégyenkezik Edit néni előtt).


Kb. három évig nyomták az FLP-t, most más cégek szekerét tolják. Két különbözőét, mert szegények közben el is váltak, és ilyenkor alapszabály, hogy 'az én MLM-em a jövő, az ex MLM-je pedig egy béna, már kifutott üzleti modell'.


Bő négy éve nézem testközelből, és tényleg úgy érzem, hogy az MLM-nek jó olvasata nincs. Személyiség-, család- és kapcsolatromboló. Apósom és anyósom esetében a válás csak a jéghegy csúcsa, és bár kétségkívül a legfájdalmasabb elem, kisregényt tudnék írni az egyéb, ilyen-olyan természetű megnyomorodásokból, amik azóta érték őket, hogy MLM-ezni kezdtek (nyilván nem mindenért az MLM maga a felelős).


Sajnálom, hogy édesanyádat is beszippantotta, de semmi reménykeltőt nem tudok írni. Próbálj vele normális viszonyban maradni. A környezeted többi elemét, más családtagokat, barátokat, szomszédokat készítsd fel.

2023. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Távolodj el tőle és szüntess meg vele minden kapcsolatot. Komoly anyagi bajba sodorhat. Én egy barátnőmmel jártam hasonló mód. Kölcsön kert tőlem sok pénzt. Majd belepett a Foreverhez, 3 év múlva kértem a pénzt, mert meg sem említette addig, és még ő volt felháborodva, hogy ő megbocsájtja nekem ezt a tettet, hogy kérni mertem, de egy megkeseredett személy vagyok ezáltal, aki a saját frusztracióját akarja rávetíteni. Negativan kritizálom és kicsinyes vagyok stb. Szóval maradtam az anyagi kárral és azzal, hogy hülye is vagyok... Remélem csak pár éves "menet" lesz az édesanyádnál. 2-4 év után a kishalak általában befuccsolnak és hatalmas anyagi károkkal maradnak, ha nincs szerencséjük... Sajnálom.. hogy pont az édesanyád. Ez nagyon szomorú.
2023. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!