Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miert Magyarorszag a legszegen...

Miert Magyarorszag a legszegenyebb orszag a foldon?

Figyelt kérdés
India gazdagabb mint magyarorszag...

2023. júl. 5. 20:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

Ember, itt nem lecsúszott rétegek vannak, hanem elmaradott régiók, szanaszét nyílt ollókkal, sokévtizedes infrastrukturális amortizációval (országút 40-es táblával javítva, vasútvonalak teherforgalomra alkalmatlanok, stb).


Gyereksorsokról beszélünk, amiken nem segít az iskola, és nem fér hozzájuk a gyermekvédelem se kellőképpen, főleg így, akarat hiányában. Felnőnek valahogy, lesz belőlük valami. Lehet ingyenes a felsőoktatás, ha az érettségi is kérdéses. De olyan is sok van, aki az egyedülálló rokkantnyugdíjas anyjával él több testvérével, és nincs nagyon esélye arra se, hogy egy utiköltséget kiköhögjön a legközelebbi egyetemvárosig. Annyi választása van az életben, hogy trógerol-e gimi helyett, miközben a vizsgákat valahogy leteszi. Azért oda már kellenek adottságok, amik pont nem arról híresek, hogy az alsópolcos étrend meg az otthon zajongó kistesók szépen előhoznák őket. Nem extrém ritka dolgokról beszélünk, körülöttem például ez a meghatározó. Nem vagyunk lecsúszott trógerek, a feleségem vissza-visszatérő rákja és egyetlen kiskorú gyermekünk tart engem is most patthelyzetben olyan munkaadónál, akitől legalább el tudom kérni magam, amikor nincs ovi és egyedül vagyok a gyerekre. Nincs aki segítsen, a nagyszülők korán meghaltak, ennyi szívességet senkitől se kérünk úgy, hogy nincs is mivel viszonoznunk. Pár éve nagy reményekkel vásárolt, ma már düledező kis viskónkra is csak a tűzoltást költjük, és csak amikor éppen van miből. Megfizetni senki nem akar, minimálbér, semmi boríték. Meg így, hogy macera van a gyerekkel, felvenni se nagyon akarnak, most épp közfoglalkoztatásban vagyok, kábé három feladatkörben úgy, hogy naponta kettő mindig megy, a munkaóráimat már nem is számolom. Ma pont beintettem, mert megtehetem, főleg hogy nulla van a kasszában, dézsmáljuk a fagyasztót, meg sütjük a kenyeret, míg van egy kis liszt még. Nincs kitől kölcsönkérnünk. Akárhogy gondolkodunk, nincs. Akik jobban állnak, azok sokkal jobban állnak, elfelejtettek köszönni is jópár éve. Itt tart ez a lehetőségek földje, ahol bárki megvalósíthatja az amerikai álmot.

2023. júl. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

#11 Van interneted? Van.

Akkor ahelyett hogy itt vesztegeted az idődet és a panaszáradatot osztod meg miért nem kezdesz el mondjuk programozást, UX/UI designolást, hálózati konfigurációt, Linux operációs rendszert, Kubernetest, Cloud technológiákat vagy egyéb INGYENESEN hozzáférhető, felkapott és keresett dolgokat tanulni és fejleszteni magadat olyan területen aminek van munkaerőpiaci potenciálja akár magyar akár külföldi remote cégeknél és milliós bért lehet keresni vele? Ha nem tudsz angolul akkor kezd azzal vagy ösztönözd a gyerekedet rá.


Egyáltalán nem egy megugorhatatlan szint a 21. században a technológia és az IT világában érvényesülni vagy akár nyugati cégeknek dolgozni. Ha veszed a fáradtságot hogy sok gyakorlással elsajátítsd ezeket a készségeket akkor simán van lehetőséged kitörni a jelenlegi "patthelyzetből", mert semmi más nem kell hozzá csak egy internet + egy laptop. Viszont ez a lehetőség nagyon sok ország lakójának nem adatott meg, mivel még ivóvíz sincs nem hogy internetkapcsolat, vagy olyan készülék amivel internetezni tudna.

2023. júl. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%

"Ha veszed a fáradtságot hogy sok gyakorlással elsajátítsd ezeket a készségeket"


*Fáradságot, szívesen. Egy 10-12 órás, kánikulában rohadással és fizikázással telt nap után annyira nincs kanyarban a terved, élni meg mégiscsak kéne valamiből. Ne a saját helyzetedből indulj ki szerintem! Vagy legalább próbáld elképzelni, mire elég egészen pontosan 0Ft, ami marad a hiányos fennmaradásod után hülyeségekre!


Továbbmennék: ha az orrodon túli világgal legalább köszönőviszonyban lennél, nyilvánvaló lenne számodra is, hogy elég sok ember úgy ahogy van nem fog végigmenni Kocka úr nagy megfejtésén, egész egyszerűen mert másban jó, vagy semmmiben, vagy nagyon sokszor csak az van, hogy fogalma sincs, miben lenne jó, mindig csak a meló volt, és örült, hogy végre nem a szülein múlik az élete. Pénz nélkül itt sincs ivóvized, csak szólok.

2023. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
India lehet hogy gazdagabb de az életszínvonal összehasonlíthatatlanul jobb itthon.
2023. júl. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem a teljes GDP-t, hanem az egy főre jutót kell nézni. Szívesen.
2023. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#13 Épp a hozzáállásoddal van a probléma, mert csak kifogásokat keresel ahelyett hogy vennéd a fáradtságot és a jobb élet reményében megtedd azt a plusz erőfeszítést amivel később jobb életed legyen. És generációk nőnek fel ilyen mentalitással hogy úgysincs más lehetőség, ez a gazdaságnak, kormánynak stb... köszönhető, HOLOTT. A 21. században csak az nem tud érvényesülni aki nem akar. Kivétel nélkül az összes ember ilyen mentalitással rendelkezik mint te, de megsúgom ha te a top 10 leggazdagabb ország valamelyikébe születtél volna ugyanúgy szegény lennél...


"Egy 10-12 órás, kánikulában rohadással és fizikázással telt nap után annyira nincs kanyarban a terved, élni meg mégiscsak kéne valamiből"


Igen, 10-12 óra fizikázás után is hazamennék és ráfordítanám azt a +1-2 órát illetve a hétvégén 3-4 órát a továbbfejlesztésemre hogy 2 év múlva már egy klímás irodából vagy home officeból dolgozva keressem a fizikai munka többszörösét. Inkább belehúznék abba a 2 évne hogy a maradék 40 évemet nyugdíjig ne a napon rohadva kelljen eltöltenem csóróként.


De hát kár magyarázni, láthatóan semmit nem próbálsz változtatni a helyzeteden, nekem pedig épp elég hogy a sajátomat és a családomét stabilizáltam anyagilag és most egy medencés Budakalászi családi házból írok nem pedig egy ózdi 1 szobás panelból. :)

2023. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Javítás: "Kivétel nélkül az összes CSÓRÓ ember ilyen mentalitással rendelkezik mint te az ismerőseim körében"


Javítás2: "A 21. században csak az nem tud érvényesülni aki nem akar Magyarországon (Afrikában, D-Amerikában és Ázsia lepukkantabb részein sokkal nehezebb)"

2023. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"egy medencés Budakalászi családi házból írok"

Akkor te ismerted a Gesztesi Karcsit személyesen?

2023. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az tökmindegy, hogy hol laksz, az számítana, honnan jöttél.
2023. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
A második. Burundi -itt legalább nem hívták be a komcsikat- a legszegényebb.
2023. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!