Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyukám rendelt 3700 forintért...

Anyukám rendelt 3700 forintért egy magánszemélytől de nem kapott meg semmit már 2 hete a rendőrség ez ügyben tenne valamit?

Figyelt kérdés

Nem nagy összeg, csak zavaro


Köszönök minden választ


2023. júl. 6. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes feljelentést tenni. Ha már másokat is átvert, akkor összevonják az ügyeket.
2023. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Én kb 10 eve lettem csalás áldozata kb 30e ftra


A rendőrség nem csinált semmit. Pedig aki atvagott meg is fenyegetett utána.


Kis összegének számított (azóta nem tudom milyen törvény valtozas volt)


Csak az időt vitte el és streszt okozot

2023. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

"A rendőrség nem csinált semmit."

A valóság ezzel szemben az, hogy ha feljelentést teszel, akkor könnyedén kinyomozzák, nem sokáig tart azonosítani egy bankszámla tulajdonosát, amire átutaltad a vételárat előre.

2023. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

3as képzeld minden adatát tudtam, meg azt is elmondta a rendőrség, hogy több feljelentés van ellene.


Eljárást viszont nem indítanak, mert egy összeghatar alatt nem indithatnak. És hiába volt több feljelentés is az együttes összeg se ütötte meg azt amikor indul eljárás.


10 eve volt és azóta se történt semmi. De te biztos jobban tudod.


Minden adata, lakcime rendelkezésre állt így se csinálták semmit.

2023. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha utánvéttel rendeltél és üres csomagot kaptál a pénzedért, ugyanolyan könnyű elkapni a csalót.

Valószínűleg ebből él, hogy kis összeggel átveri emberek százait.

Ha feljelentést teszel, el fogják kapni.

2023. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A rendőrség akkor is megkeresi anyukádat, ha ő nem tesz feljelentést, de más igen, hiszen mindenkit ki fognak kérdezni akiket az átutalások számlaadatai alapján azonosítani fognak.
2023. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!