Airbnb feketén?

Figyelt kérdés

Sokat hallani mostanában a feketéző airbnb-zőkről. De miért befolyásolja ez annyira az airbnb üzletágat? Mikor gyakorlatilag kivitelezhetetlen feketén kiadni. Hiszen NTAK szám nélkül nem lehet beregisztrálni egyetlen szállásadó portálra sem. Ahhoz meg kell a minősítés. Onnantól, már a NAV is hozzáférhet ahhoz, mennyit van kiadva egy szálláshely.

Lehet hogy egy nagyon kis szegmense működik úgy a szállásoknak, minimális vendégszámmal. (Még szállásadó oldalakon hirdetve is kevés a vendég) De ez szerintem nem befolyásolja annyira az üzletágat, mint azt sokan beállítják?



2023. júl. 8. 08:05
 1/1 anonim ***** válasza:
62%

Hozzáférni hozzáférhet, de nem hiszem, hogy van kapacitása monitorozni. Ha jól sejtem egy pár riporthúzogató ember kéne hozzá, vagy akár még az se, egy jó API-n keresztül is jöhetne az adat. Ha lenne ilyesmire kapacitás az állami szférában, az egész bohóckodás NTAK-ostól, IFÁ-stól, online pénztárgépestől, számlázóprogramostól (mit hagytam ki? :)) mehetne a levesbe. Egy adószámmal beregisztrálnál, onnantól a NAV a kapott adatok alapján elkészítené a bevallásod és küldené a csekket.

Az megint más kérdés hogy ha valami miatt gyanússá válsz, elkezdhetnek vizsgálódni. De én el tudom képzelni hogy van egy szürke zóna ahol nem állítanak ki minden egyes vendég után számlát.

2023. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!