Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szlovákiában,autókereskedésből...

Szlovákiában,autókereskedésből használtautó vásárlásának mi a menete?

Figyelt kérdés

Magánszemély vagyok, magyar állampolgár, a kocsit mo-n szertném forgalomba helyezni.

A magyar ügymenettel tisztában vagyok, csak a kinti érdekel

kell kötni rá biztosítást? A kereskedőnek ki kell vonatni a forgalomból? Kap e ideiglenes rendszámot? Ilyen dolgok érdekelnének



2023. júl. 12. 22:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szlovákiai magyar, de általánosságban olyan kocsival könnyen boldogulhatsz, ami éppen sehol nincs forgalomban. Ha találsz például egy olyan autót, ami Szlovákiában forgalomból kivonásra került, akkor az egy magyar ideiglenes rendszámmal könnyen behozhatod Magyarországra, és az itteni ügyrendben elintézed a dolgokat.


Ha viszont olyan kocsit szeretnél venni, ami nincs kivonva a forgalomból, akkor én a helyedben még ott elintézném, hogy vonják ki, és az előbb vázoltak szerint járnék el.


Ausztriából hoztam már be kocsit, és így kell ott eljárni. Szerintem Szlovákiában ugyanez a helyzet. Figyelj azért az ottani kivonási költségekre (ha van olyan), meg a várható regadóra, hogy megéri-e egyáltalán ez az egész!


Sok sikert!

2023. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!