Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy facebookos komment miatt...

Egy facebookos komment miatt kirúgás?

Figyelt kérdés

Nagyon friss a dolog. Az elmúlt héten nyaralni voltunk, és nem egészen józan állapotban megejtettem egy cikkhez egy olyan kommentárt amiben fideszes politikusok halálát kívántam. Utána erre nem is emlékeztem.


Ma reggel a szabiról visszatérve 8 után azonnal hívattak a HR-be. Ott várt a HR-es csaj és a helyi vezető.

Ott elém tették kinyomtatva amit írtam, és közölték, hogy ezzel eljátszottam a belém fektetett bizalmat. 15 percem volt összeszedni a cuccaimat, leadni a belépőkártyámat.

A munkaszerződésemben az szerepelt, hogy köteles vagyok jogkövető magatartást tanúsítani és szerintük ezt hágtam át durván ezzel az írással. Tiszta erkölcsi kellett az állás betöltéséhez, nem volt átvilágítás meg hasonlók.


Mennyire jogos ez? A lehető legrosszabbkor jött mert a párom pont hónap elején mondott fel, mert elege lett. Megbeszéltük, hogy 1 hónapot pihen aztán nekiáll az álláskeresésnek. Előre félek, hogy mekkora vita lesz ebből, még neki sem mondtam... Mondtam, hogy nyugodtan mondjon fel, az én fizetésemből el leszünk..


IT-s munka banki szektorban.



2023. júl. 17. 08:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Etikai kódex? Nálunk egy csoportvezető egy legalja, gusztustalan roma "viccet" posztolt ki facebookon. Kb. annak is az volt a lényege, hogy "dögöljenek meg". Egy sokszínűséget, befogadást, higgy magadban stb hirdető bankban. És ez belefért nekik az etikai kódexbe, nem szedették le vele. Pedig ez a munkáltatót is érintette, vajon hogy érezte magát az az ügyintéző, aki az ő csoportjába került, vagy ott volt.
2023. júl. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
75%

Hát nálunk nem férne bele. Az etikai kódexünkben benne van, hogy nem posztolhatunk-kommentelhetünk akármit, mert azzal a munkahelyünk jóhírét is alááshatjuk. Hívtak már szőnyeg szélére kollégát szintén komment/poszt miatt.

Tetszik, nem tetszik, ez van.

2023. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk nincs etikai kódex ugyan, de elvárják, hogy a céghez méltóan viselkedjük még a jogviszonyunk megszűnése után is.


A kötelező COVID oltás miatti nyomás hatására sokan megnyilvánultak a médiában a kollégák közül is. Nem rúgtak ki senkit, de írásban felhívták mindenkinek a figyelmét, hogy nem egy pajtában dolgozunk tehenek között, legyünk kedvesek és ennek megfelelően viselkedjünk, nyilvánuljunk meg a közösségi oldalakon, ne hozzunk szégyent a cég hírnevére. Megköszönték a megértést és együttműködést.

Nyilván elgondolkodtunk rajta, és a kérésnek megfelelően jártunk el.

2023. júl. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
75%

Kötelező Covid oltasnak mi köze a cég hírnevéhez ahol dolgozok? Ez már kb. az abszurd kategória ha semmiről nem lehet véleményed, ez valami agymosós cég lehet. Szerintük az tehén a pajtában akinek véleménye van? Na, ott se dolgoznék. Azt még aláírom, hogy nem szerencsés a dögöljön megezes, de hogy nem nyilvanulhatok meg semmivel kapcsolatban, mert egykor a Kisbuci kft-nél dolgoztam..

Van olyan intézmény, ahol csak annyit kérnek, hogy ne tedd ki facebookra a munkaltato konkrét nevét. Ez is egy megoldás.

2023. júl. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne akarj 4IG, NISZ, stb környékén dolgozni mert egy ilyen nem csak kirúgást, hanem milliós munkaügyi pert is vonna maga után... Mondjuk a nemzetbiztonsági átvilágításon sem mennél át ilyen életvitellel.
2023. júl. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell ahhoz NER-közeli cégnél dolgozni, hogy nem megfelelő hangnemű közösségi média posztokkal kirúgassad magadat.


Nagyon sok cég - eddig mindegyik külföldi hátterű multinál, ahol dolgoztam, biztosan - aláirat veled olyat a munkaszerződés részeként, hogy a cég hírnevéhez "méltóan" kell viselkedni nagy nyilvánosság előtti megnyilvánulásaidban. Ez - ha csak nem vagy szóvivő, vagy PR-os, vagy hasonló, tipikusan a közösségi média posztokat jelenti.


Több alkalommal volt hasonlóból már ügy, több cégnél, ahol voltam, és ki is rúgtak több embert ilyenek miatt...

2023. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen igazuk van. Kisember vagy, egy porszem a világban. Nem szoktad nézni Lölő pofátlan gazdagodásat? Sokminden az oveke, meg a haverjaie. Pl. azok is akik a munkát biztosítják neked. Hogy lehettel ilyen hülye? Az ennyire idiota, videki parasztokat akik politikusok halálát kívánják semelyik munkahelyen nem tűrik el! Amúgy meg nem teljesen mindegy hogy ki irányít? Neked kis porszemnek úgysem lesz jobb. Meg is erdemled ha ennyire hülye vagy, most aztán lehet a tököd vakargatni! Legközelebb ne igyál ennyit tudja határt mindenféle téren és ne pofázzál feleslegesen! Most legyél nagy legény! 😁
2023. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy a lóvét elherdaltad, nyaralas persze ha már lúd legyen kövér be is piaztal, van lovetta nem számít raszantad n majd hazaersz aztán közlik h szevasz 😂😂😂😂😂ekkora balekot! 😂
2023. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
Jelezte a kérdező, hogy "Tiszta erkölcsi kellett az állás betöltéséhez, nem volt átvilágítás meg hasonlók." Úgyhogy amerre kapisgál az utolsó pár kommentelő az kizárható.
2023. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
70%

"Több alkalommal volt hasonlóból már ügy, több cégnél, ahol voltam, és ki is rúgtak több embert ilyenek miatt..."


Ezek szerint téged is, és többször is??? :D:D:D:

2023. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!