Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kell a munkáltatónak...

Miért kell a munkáltatónak tüdőszűrő vizsgálatra küldenie az alkalmazottait mondjuk egy vendéglátóipari cégnél?Kinek kell fizetnie a tüdőszűrő költségeit?

Figyelt kérdés
Eddig gyárban dolgoztam és mindig megoldották egy egyszerű orvosi vizsgálattal. Legdurvább esetben ahol indokolt volt ott vér- és vizelet vétel is volt orvosin,de annak sem volt költsége. Nemrég viszont vendéglátó céghez jelentkeztünk és az orvosukhoz úgy kell mennünk,hogy már megvan a tüdőszűrő amit magunknak kell intézni. Telefonon pedig azt mondták,hogy 1700Ft a munkaügyi tüdőszűrés,de ami inkább macera,hogy így elég durván elhúzódik a felvétel.

2023. júl. 17. 11:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Van egyeltalán értelme a tüdőszűrésnek?
2023. júl. 17. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Törvény kötelező a munkáltatót rá, mert TBC-ként sok embert tudsz megfertőzni ilyen helyen.


A költségeket a munkáltatónak kell állnia.

2023. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem törvény, hanem miniszteri rendelet teszi kötelezővé; persze így is ugyanúgy kötelező. Nem csak felvétel esetén kötelező, hanem évente meg kell ismételni.

A vizsgálat költségét a vizsgálatra küldő munkáltató köteles megtéríteni. (Ez 40 éves kor felett egyszerűsödik, mert évi egyszeri tüdőszűrő vizsgálat mindenki számára ingyenes.)

2023. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Hasra ne vágjon az 1700 ft-os szűrés, ami egyébként a te érdeked is!
2023. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Sógornőmnek most derült ki szűrésen a tüdőrák. Van értelme.
2023. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alapból az egészségügyi szűrés ingyenes. Viszont arról nem kapsz plecsnit meg papírt,csak ha kifizetsz 1700Ft-ot. Én voltam szűrésen novemberben,ami ingyenes volt,ezért kérdezem,mert feleslegesnek érzem megint elmenni,csak hogy pecsét is legyen hozzá. A vizsgálat ugyanaz mindkét esetben. Hülyeségnek tartom tehát 1700Ft-ot fizetni érte + extra időt elpazarolni,amikor a leletem/igazolásom fent van a felhőben és megnézheti a foglalkoztatási doki is elvileg.
2023. júl. 17. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van még érvényes tüdőszűrő eredményed, ami hatályos a munkába állásodkor, akkor nem kell elmenned újra, érvényes egy évig míg le nem jár a fordulónapig, max fogod az eredményt, és az eü.kiskönyvbe pecsét helyett a papírt összehajtva bele teszed, el kell fogadják ugyanúgy.
2023. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

"Miért kell a munkáltatónak tüdőszűrő vizsgálatra küldenie az alkalmazottait mondjuk egy vendéglátóipari cégnél?Kinek kell fizetnie a tüdőszűrő költségeit?"


Nem csak ott kell. Én építőiparban dolgozom, ott is kötelező 2 évente. Porban, koszban dolgozom. A munkáltatónak kell állnia a költségét. Kérünk számlát róla a cég nevére, és utólag kifizetik. Soha nem volt a dolgozó költsége. Amelyik munkáltató ezt a dolgozóval fizetteti ki, oda nem szabad dolgozni menni, mert az másban sem tartja be a szabályokat.

2023. júl. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!