Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mit csinál,...

Tulajdonképpen mit csinál, pontosan hogyan dolgozik egy szoftvertesztelő, hogy telik egy munkanap ebben a munkakörben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a felsőoktatás pont arra nem készít fel, mire használhatjuk a tudásunkat frissen kikerülve a suliból, nekem ezt a tesztelést javasolták ismerősök többek között a jó megfigyeléseim miatt, de tapasztalatom nincs benne. Volt szakmai gyakorlatom, de más vonalon, és amit suli mellett dolgoztam, azt nem tudtam szakmában végezni, úgyhogy most pályakezdőnek számítok, és a sok cég által elvárt fél év, 1 év vagy több tapasztalat hiányzik.
2010. okt. 13. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, bugokat keres.

Én szoktam tesztelni, főleg weboldalakat a felhasználói felületen. Kicsit néha unalmas, mert ugye minden lehetséges esetet végig kell nézni (pl. nálam minden oprendszerről, minden böngészőről mindenfajta felhasználóval, ami alapesetben is 4*5*4 eset), ez kb százszorosára növeli a munkát.

Mindezt persze dokumentálni is kell, ha minden ok, azt is, ha pedig találtam bármi rendelleneset, azt minél pontosabban le kell írni.

Szoftvertesztelésnél annyiban lehet más a dolog, hogy ha jól tudom, a kódba is bele kell nézni, de azt a részét nem tudom, hogy van.

2010. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!