Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan védethetem le zeneszáma...

Hogyan védethetem le zeneszámaimat kezdő előadó és dalíróként?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy dalokat írok, és szeretném levédetni őket, hogy más ne tudja ,,ellopni" ezeket az alkotásokat. Olvastam valami Artijust-ról is, de nem voltam benne teljesen biztos, hogy így kell (regisztráció+bejelentés). Valaki le tudná írni ennek a részletes menetét (mihez mi kell, hol lehet, mit megcsinálni, mikor érvényes a szerzői jog, felhasználás feltételei, módjai)?

Elég kevés útmutató anyag van erről a neten.



2023. júl. 18. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szerzöi jog az személyhez füzödö jog, az alkotás létrejöttének a pillanatától fennáll, nem kell külön levédetni. A szerzöi jogi törvényre keress rá, a jogszabályok elérhetöek ingyen online.
2023. júl. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Elég kevés útmutató anyag van erről a neten."


Vagy csak rosszul használod a keresőt...


Többek közt az Artisjus oldalán is részletesen leírnak mindent.


Ahogy #1 írja, önmagában a védelemhez nem szükséges semmilyen regisztráció az alkotás létrejöttével, publikálásával automatikusan megilleti a jogvédelem. Hogy egy jogvita esetén mennyire bizonyítható, hogy tényleg te hoztad létre és ez előbb volt, mint más valaki alkotása, az már tud nehezebb dió lenni.


Az Artisjus regisztráció egyrészt ebben is segíthet valamennyire, bár sokkal inkább a jogdíjakból származó bevételek miatt van jelentősége. Ez viszont kezdő, kis játszási gyakoriságú előadóként egyáltalán nem biztos, hogy jobban megéri, mintha nem vagy regisztrálva.

2023. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!