Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki fizeti a közműdíjakat a...

Ki fizeti a közműdíjakat a következő esetben?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást, amit az örökösnek fizettem ki, a tulajdonos elhunyt. A közművekkel még nincs aláírt szerződésem, most van folyamatban az átírás. Még nem lakom ott. Kaptam egy igen jelentős összegű gázszámlát, az eddig elmaradt befizetésekről. Kinek kell ezt kifizetni?
2023. júl. 20. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszünk ingatlant nullás közműszámlák nélkül.
2023. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha nullás közműszámla nélkül vettél lakást akkor te fizeted.
2023. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mit jelent a nullás közműszámla?
2023. júl. 20. 20:33
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Azt, hogy az eladó hoz igazolást a közmű szolgaktatotol, hogy minden rendezve van.

Így ugyan ő tartozik de ez a gazmuveket hidegen hagyja, neked nem lesz gáz bekotve amíg nincs rendezve a tartozás.

2023. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
#1 Egy ismerősöm járt úgy nem rég, hogy tehermentes lakást vett, erről ügyvédi papír volt.Majd a vásárlás után kiderült, hogy van közmű tartozása a tulajnak.
2023. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
5: Okirat hamisításért bőrt is lepereled róla a bíróságon.
2023. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
#6 Nem én jártam így szerencsére.Nem tudom végül mit, hogy intézkedik, mert elég szövevényes a sztori.Biztos amit tud megpróbál, hogy jó legyen.
2023. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

"Kaptam egy igen jelentős összegű gázszámlát, az eddig elmaradt befizetésekről. Kinek kell ezt kifizetni?"


Annak, aki azt felhalmozta.


Én is vettem már így ingatlant. A közműszolgáltatónak bemutattam, hogy mikor történt az ingatlan átruházása, és milyen óraállással vettük birtokba (mindkét fél aláírta). Több szolgáltatónál, sok-sok elmaradása volt az eladónak. Egyiket sem én fizettem ki. Persze volt szolgáltató, aki bepróbálkozott, aztán jeleztem, hogy velem talán mégse, mert ismerem a jogszabályokat. Indítson a volt ügyfele ellen a bíróságon végrehajtást.

2023. júl. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kellett volna nullás igazolás, de az biztos, hogy nem neked kell kifizetned. Ha az új tulajdonosnak kellene kifizetni, akkor a mi társasházunknak sem kellett volna lenyelnie közel 2 millió hiányt: volt egy tulaj, aki kb soha nem fizetett közös költséget, majd ugyan ráterhelték a lakásra, de a hitelét sem fizette, így a bank elárverezte a lakást, a közös költség hátralék meg maradt, az illető külföldre távozott, elérhetetlen. Szép is lett volna, ha az új tulaj fizeti ki a hátralékot...
2023. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9

Közmű azért más, mert nem te tartozol, de amíg tartozás van nem kötik vissza a gázt /villanyt /vizet... Tehát kenyszerhelyzetben van a vevő.

2023. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!