Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok akik anno magánnyugdíjpén...

Azok akik anno magánnyugdíjpénztárba (is) fizették a járulékot, kevesebb nyugdíjt kapnak (majd) az államtól mint aki az összeset az államnak fizette?

Figyelt kérdés
Tehát nem az önkéntes MNYP-ra gondolok.
2023. aug. 2. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, erre nincsen semmilyen rendelkezés.

Akik anno nyilatkoztak a magánnyugdíjpénztárral kapcsolatban, azok megkapják az állami nyugdíj teljes összegét - erről bíróság döntött annak idején.

2023. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki visszalépett az "államiba", az úgymond "teljes" nyugdíjat kap majd. Aki maradt magánnyugdíjpénztárban, az természetesen egy részét az államtól fogja kapni, egy részét a magánpénztártól. Ebből kifolyólag az állami része nem teljes összegű lesz, azt hivatott kiegészíteni a magánpénztár.
2023. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, de aki visszalépett, az nem fizette be ezzel egyidejűleg az államnak az addig a magánnyugdijpénztárba befizetett összeget. Akkor ő hogy kaphat ugyanannyit mint aki mindig mindent az államnak fizetett?
2023. aug. 2. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki visszalépett (vagyis mindenki akit gyakorlatilag megzsaroltak) annak az összes magánnyugdíjpénztári befizetését elvitte a kormány és azóta se mondja meg, hová tette
2023. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, mert az államtól már nem fogsz nyugdíjat kapni.
2023. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Jó, de aki visszalépett, az nem fizette be ezzel egyidejűleg az államnak az addig a magánnyugdijpénztárba befizetett összeget. "


Dehogynem.


A munkáltató által levont magánpénztári tagdíjat a magánpénztár megfizette/átutalta az államnak azon tagjai esetében, akik visszaléptek az állami rendszerbe. A "hasznot", tehát amit addig "kamatozott" pedig kifizette az állami rendszerbe visszalépő tagjának. 12 év alatt 89 ezer forintot sikerült kamatoztatnia a magánpénztárnak a befizetett tőkémet. Hát ebből nagyon sok nyugdíjam amúgy sem lett volna, tehát én zsarolás nélkül is visszaléptem volna.


Nekem egyetlenegy dolog volt vonzó a magánpénztárban, hogy örökölhető lett volna. Semmi más előnye nem volt számomra, én már ezt akkor is tudtam, amikor beléptem.

2023. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

...arról már nem is beszélve, hogy ha a munkáltató át sem utalta a dolgozótól levont magánpénztárhoz kapcsolódó járulékot, akkor nem volt mit felhalmozni nyugdíjas korára a dolgozónak. Férjem így járt. 5 évig nem fizette be a magánpéntárba a munkáltatója a tőle levont járulékot. Nem is tudta rajtuk behajtani még a NAV sem. Ha minden munkáltatója így tett volna, vagy csak a fele, nyugdíjas korára nem kapott volna a magánpéntártól egy kanyi vasat sem, pedig a béréből levonták a járulékot.


Az állami nyugdíjnál ilyen nincs. Ott ha levonták a béredből a járulékot, hiába nem fizette azt tovább az államnak a munkáltató adott esetben, attól a dolgozót hátrány nem érheti, mert nem tehet róla.

2023. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!