Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan járjak el az árvaságim...

Hogyan járjak el az árvaságim ügyében?

Figyelt kérdés

1 hete lettem 18 és mivel félárva vagyok jár nekem az árvasági (mi csak így hívjuk) járulék vagy mi.Eddig apám kapta azonban most az ő beleegyezésével szeretnénk ha a továbbiakban az én bankszámlámra érkezne.

Hol kell ezt elintézni,milyen módon?Tanácstalan vagyok ilyen ügyintézésben jelenleg,apámra nem számíthatok ezügyben,ő még kevesebbet tud mint én.(Debreceni vagyok)



2023. aug. 2. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha apukád ír az ellátást folyósító szervnek egy levelet, amelyben kéri, hogy az árvaellátást X. Y. bankszámlára kéri folyósítani onnantól kezdve.


Ha apukád rendelkezik ügyfélkapuval, akkor ePapír szolgáltatáson keresztül ezt nagyon egyszerűen meg tudja tenni.


[link]

2023. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Árvaellátásnak hívják, legalább ezzel legyél tisztában.

Van egy törzsszámod (9 jegyű, két kötőjellel, rajta van a határozaton, a nyugdíjas igazolványon, és az utazási igazolványon), erre hivatkozva írsz egy levelet, hogy mostantól a saját számládra kéred az ellátást. Vagy bemész egy kormányablakba, és ott írod le ugyanezt. Vagy ügyfélkapun - magyarorszag.hu - van ilyen menüpont.


A postacím: Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóság 1820 Budapest

2023. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!