Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön (Németország és...

Külföldön (Németország és Ausztria) minimális nyelvismerettel hogy tudnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Nekem angol középfokom van, viszont megkopott, mivel alig használom, kicsit gyúrnom kellene, hogy újra tudjam használni olyan szinten, hogy elboldoguljak vele. Viszont német nyelvterületen mennyire elegendő az angol tudás? Nekem több volt általános iskolás ismerősöm volt kint, sokan közülük kibuktak anno gimiből, semmi nyelvet nem beszélnek, nincs is semmi végzettségük, kimentek magyar vállalkozón keresztül és mégis megvannak kint mindőjük, valaki már hazajött azóta, és félretett kint.


Meg láttam egy külföldön élő magyartól egy videót, amiben elmondja, hogy kint ha tudja is valaki a nyelvet, tenni kell a h.lyét, mintha semmit se konyítana hozzá, mert ugyanazért a pénzért mégtöbb munkát sóznának egy nyelvet beszélőre.

Mi a véleményetek? Főleg akik külföldön dolgoznak, vagy akinek van kint rokon, ismerős. Mennyire lehet minimális nyelvismerettel akármilyen munkát végezni? Csak elméleti szinten kérdezem, egyelőre nincs kimenetel eltervezve.



2023. aug. 5. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan munkák amiket lehet, de ezek jellemzően szarul fizetnek. Ha tudod a nyelvet sokkal jobb melót is találsz.
2023. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Ezek max ilyen alja betanított munkák, ahol elég egy minimális nyelvismeret, olyan vackok, amit a helybeliek nem vállalnak el. A vállalkozóknak a lehúzás a célja, pl annyit vonnak le egy munkásszállói ágyért, hogy abból már házat is lehetne bérelni, megtartják a pótlékokat, stb. Egyedül nekik jó a nyelvet nem/rosszul tudó ember, mert nem tudja az érdekeit érvényesíteni. A normális munkahelyeken természetesen elvárás a jó nyelvtudás, az önállóság, azért ha van legalább egy középfokú végzettséged, meg beszélsz németül és angolul, simán találsz jó munkahelyet. Egy kétezer eurós fizetés Magyarországról nézve lehet, hogy jól hangzik, de itt /én Ausztriában lakom/ ez lótúró sem. Egy kis szállodában kezdtem recepciósként, utána egy webshopnál voltam ügyfélszolgálatos, jelenleg már az Erste. A nyelvtudás nélküli lét nagyon nem éri meg, nemcsak a kevés fizetés miatt, hanem buksz a bevásárláson, a szolgáltatásokon, stb.
2023. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dávid ***** válasza:
100%

Szobalányként-konyhásként nem kell nyelvtudás, 1700 eur nettó kb 660.000.Ft+ingyen szállás+érkezés+helyi bérlet

Viszont minden egyéb méregdrága (fodrász, kajálda, szervíz).


De sok értelme nincs, a Balcsin egy pincér megkeres 500.000.-Ft nettót.

2023. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!