Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan írják át a villanyórát?

Hogyan írják át a villanyórát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én és a családom szolgálati lakásban laktunk. Az édesanyám A Mávnál dolgozott, tőlük kapott lakást.

A vizet a Máv rendezte, tehát a Máv lakbérben benne volt.

A gáz kikapcsoltattuk, tartozás nélkül.

A villannyal eladósodtunk és töltős órát helyeztek fel.


Anyámnak megszűnt a munkahelye és elkellett költöznünk.

A lakást töltős villanyórával adtuk le.

A lakás tulajdonosa a MÁV.

Most kiadta új bérlőnek a lakást.

Az új bérlő át tudja írni az órákat a nevére?

Fel tud szereltetni új órákat?


Köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 11. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ne tudna?
2023. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert az Eon azzal jön hogy tartozás van fogyasztási helyszínen. A MÁV felé tud fordulni jogorvoslatért?
2023. aug. 11. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:

A tartozásos órát is át lehet íratni adásvételivel vagy bérleti szerződéssel, amin szerepel az átadáskori óraállás.


Aztán a régit bevasalják a régi tulajon/bérlőn, az új ember meg tiszta lappal kezdheti. Gondolj bele, ha veszel egy lakást és az előző tulajnak van 1000 forint tartozása, akkor gyakorlatilag nem tudod a saját tulajdonod használni?

2023. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Töltős villanyórával hogy a búsba vagytok tartozásban? Vagy azt nem csak akkor szerelik már fel, amikor a tartozást rendeztétek?
2023. aug. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért kaptunk, mert védendő fogyasztó voltunk és kaptunk. A rátöltés felét elvitte az Eon.
2023. aug. 11. 16:38
 6/11 A kérdező kommentje:

Tehát 3-as az új bérlő be megy a bérleti szerződésével az Eon-hoz és kap új órákat? Mert mi töltős órákat hagytunk ott. Azokon nincsen óra állás. A Máv vissza vette a lakást. Gondolom, rögzítette az állásokat.

Tehát nem jöhetnek azzal, hogy nem írjuk át/nem szerelünk felújakat, mert tartozás van?

2023. aug. 11. 16:43
 7/11 anonim ***** válasza:

6: a béltő nem kap semmit. A tulajdonos tudja az órát cseréltetni. Az, hogy ti mit hagytatok ott a kutyát nem érdekli. Gondolod, ha egyszer egy lakásban előre fizetős órát raktak fel, akkor utána örökké mindenki ezzel bohóckodhat?



Amúgy ha már nem laktok ott mit érdekel az egész?

2023. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es A Máv mikor ki adta a lakást, nem foglalkozott azzal, hogy mikor kiadta a lakást az új bérlőnek, akkor lehet hogy nem tudja majd a bérlő magára írni a villanyórát.

Csak azért érdekelt, mert utánunk költözött oda és "miattunk" most bajba került és sajnáltam ezért.


De utána néztem, neki átkell tudni íratni a bérleti szerződéssel.

2023. aug. 11. 22:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy hogyan tudtatok villanyból ilyen tartozást felhalmozni? Villannyal fűtöttetek?

Te nem tudtál besegíteni anyukádnak diákmunkával vagy valamivel, hogy könnyebb legyen a helyzetetek?

2023. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kevesebbet diktáltunk be mint ami a valóság volt.

Az éves leolvasásnál nem voltunk otthon.

De egyszer lebuktunk a Digi miatt.

Jött az Eon-os, nem voltunk otthon (otthon voltunk), közben jött a Digi be üzemelni a set top boxot és be engedtük és ezt észrevette az Eon-os és visszajött és lefényképezte az órát.

Kiszálázták a kötbért kaptunk részlet fizetést. De nem tudtunk fizetni és utána kaptunk töltős órát védendő fogyasztó jogcímen.


Védendő fogyasztó: én:mozgássérült, testvérem:látássérült, enyhén szellemi fogyatékos


Nem tudtam segíteni, egyrészt azért mert nem tudtam róla, hogy van elmaradás, másrészt az állapotom miatt nem tudtam úgy elmenni dolgozni.

2023. aug. 12. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!