Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ez? Már...

Hogy lehetséges ez? Már második ajánlott levelem nem érkezik meg egy eladótól,Németországból.Korábban soha nem volt baj,5 napon belül megkaptam.Hova tűnnek el a levelek? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1 hónapja rendeltem tőle, de nem érkezett meg a küldemény,pedig feladta,mert kaptam hozzá nyomkövetési számot is. Végül visszaadta a pénzt E-bayen. Most ismét rendeltem tőle,és ugyan az...6.-a óta nem mozdul semerre sem,csak annyit ír a rendszer,hogy nemzetközi szállításra feladva.Mi történik a leveleimmel,hova tudnak úgy eltűnni,hogy biztosítva vannak,ráadásul már második alkalom,ugyan annál az embernél?Hova tudok ezzel fordulni? Mert azért na,ez már egy kicsit sok..és mostanában sok sima levelem is eltűnik,amikben szintén olyan dolog van,amiért fizettem. Egy részük megjön,más részük nem,különböző német eladóktól.
2023. szept. 13. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Van bizonyítékod arra, hogy tényleg feladta?

Meg kérdés, nincs-e valami olyan benne, ami miatt nem továbbítják?!?!?

2023. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs benne olyan,egyszerű sima tájkép képeslapok,Németország különféle részeiről.AHhoz,hogy tudják mi van benne, fel kellene bontaniuk,de erre csak hatósági szervek jogosultak. Ha meg eleve nem tudják mi van benne,miért nyitnák ki? Szúrópróba volt már,de az is csak itt Magyarországon. És igen,van bizonyíték,megvan a feladóvevénye, amit el is küldött nekem E-bayen, valamint van nyomkövetési szám. Az már elég bizonyíték.
2023. szept. 13. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az ajánlott levél eltűnéséért a feladási ár 24 szeresét lehet kártérítésként kérni. Ezt az eljárást a Postán kell elindítani, nem az eBay-en! Ha a postai szolgáltatás a bibis, akkor kérd a feladót értéklevél feladására, és ott a megjelölt értéknyilvánítás erejéig kell a postai szolgáltatónak felelősséget vállalni. Nyilván a díjtétele magasabb.
2023. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen második!
2023. szept. 15. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!