Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Magyar Postánál a készpénzes...

A Magyar Postánál a készpénzes állampapír vásárlást terheli tranzakciós díj?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogyha a Kincstárnál van értékpapírszámlám, akkor a Postán is tudok rá venni dematerializált állampapírt.

Azt is hallottam, hogy a bankkártyás fizetésnek van költsége. Mi a helyzet a készpénzes fizetéssel?

Sajnos mesze van állampénztári iroda, ahol készpénzért tudnék állampapírt venni ezért érdeklődök a Postai lehetőség után.



2023. szept. 26. 17:12
 1/5 krwkco ***** válasza:
63%

Gondolom ezt itt még nem sokan próbálták ki, mert a többségnek van számlája és kártyája. Egyszerűbb otthonról vásárolni.

De 99%, hogy mivel "A Magyar Posta Zrt. a Magyar Államkincstár függő ügynöke, függő ügynöki engedélyének száma: H-EN-III-274/2019." szerintem nincs díja a készpénzes vásárlásnak. De ha 100%-ra akarsz menni, akkor nézd meg az ÁKK-nál, hogy mennyi az árfolyam, és ha több, akkor a postán azt mondod, hogy köszi, nem kérem.

[link]

2023. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BlackSword ***** válasza:
Nincs semmilyen külön díja... tulajdonképpen ugyanazok a kondíciók érvényesek, mint az Államkincstárnál...
2023. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hello. Készpénzes befektetésnek nem volt díja. Legalábbis nekem 2022-ben. Viszont a bankkártyás fizetésnek baromi nagy díja volt. Konkrétan megette a kamatot. Akkoriban néhány százezer forintot kártyáztam és a kamatok is alacsonyak voltak.. Úgyhogy mérges is voltam miatta :D .
2023. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

A kártyás vásárlást úgy értettem, hogy az ÁKK-s értékpapírszámlád web-es felületén. Ott ingyenes.

1-es voltam.

2023. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen megfogalmazva:


Ha bemész személyesen a postára és KP-ra veszel állampapírt annak nincsen díja.


Ha bemész személyesen a postára és bankkártyára veszel állampapírt annak van díja, mert készpénz felvételnek minősül.


A készpénz felvétel meg ugyebár 150 ezer forintig bankautomatába ingyenes. De a postás bankkártyás fizetésnek van díja. Nekem azt mondták nincsen még is levontak egy csomót kvázi a semmire.

2023. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!