Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol van az igazság az egymásna...

Hol van az igazság az egymásnak ellentmondó információk között?

Figyelt kérdés

Az egyik oldalon közkeletű "tény", hogy évi 60000 USD/EUR ilyen átlagos szint, szinte csak a félhülye ember nem keres meg ennyit.

Ugyanakkor mindig jönnek azzal, hogy jobban él a csöves mint anno Mátyás király meg magyarként (mikor itt évi 10000 USD/EUR-t sem keres az emberek 80!!! %-a) az emberiség 80%-ánál gazdagabb vagy.

Meg ennyi meg annyi embernek van adóssága vagy 0 megtakarítása.



2023. szept. 30. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Az igazság mindig valahol a középúton van.
2023. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hogy a fővárosban mi van, de az biztos, hogy aki itt írogat, hogy mennyit keres, azt nem kell komolyan venni. Az én ismerettségi körömben, olyan nettó 400.000 körül van a fizetés, vagy az alatt. Alkalmazottak, diplomával. Persze ha itt leírom, mindig jönnek a megjegyzések, hogy mekkora lúzer vagyok, meg ennyit érek, és hasonló kedvességek. Viszont jártam állásinterjúkon mostanában, és nem nagyon jellemző, hogy ennél többet ígértek volna. Szóval a milliós fizetések szerintem nagyon nem átlag. A felsővezetők biztos kapnak ennyit, de a középvezetők körében is ritka.
2023. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Ja hát itt fizetés és karrier kategóriában a válaszok 90%-a trollkodás. Abból nem kell kiindulni.
2023. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Itt a válaszadók 80%-a havi 2 milla nettót kereső informatikus, aki full remoteban dolgozik és még a főnökük is lexopja őket.
2023. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha nem tűnt volna fel, nem a gyakorikérdések válaszolói alapján vontam le a következtetést, hanem a Credit Suisse és egyéb komolyabb cégek, egész világra kiterjedő mérései alapján.


Oké, hogy Magyarország nem az USA, de még csak EU-n belül is Kelet, viszont folyamatosan hallani a munkaerőhiányról meg repkednek a magas fizetések meg agyelszívás meg gazdasági migráció, illetve ma már ez sem feltétlenül kell a remote miatt.


Azzal tisztában vagyok, hogy az USA-ban sem a Harlemből hajnalban buszozó gyári munkás keres évi 60 000 USD-t, viszont egyik oldalon nyilvánvalóan (és nem csak a gyakoris kommentekben, hanem bizonyítható, igazolható módon) ott vannak akik akár diploma nélkül is rommá keresik magukat (jórészt persze ezek ritka pozíciók és itt nagyon nincs munkerőhiány, sőt, már többen sorba is állnak, hogy ha aki betölti a pozíciót kihullik, mehessenek a helyére), meg persze évtizedek óta halljuk, hogy mennyi szakmában keresnek embereket és ennyit meg annyit lehet keresni vele és tegnaptól lehet kezdeni. A másik oldalon meg az akár hatalmas szakmai tudással rendelkező emberek másik helyen sínylődnek sokkal kevesebb pénzért.


Honnan veszik ezek a piacelemző cégek ezeket a számokat?


Mert nekem úgy jön le az egészből, hogy


1. Egyáltalán nincs munkaerőhiány. 1-1 szektorban persze van, de ezek egy része arról szól, hogy az emberek egyik része még erre is alkalmatlan, nem a kognitív képesség, hanem a morál miatt (be se menne dolgozni, részeg lenne, stb.) ilyenek a csatornatisztítók, összeszerelők, stb. A másik részük pedig ha másra nem is alkalmas, inkább kevesebb pénzből végez valami tingli-tangli irodai munkát, nincs rászorulva annyira a plusz pénzre, amennyire gyűlölne egy ilyen jellegű munkát. Ergo: valós hiány nincs, csak nem nyitották meg az utat a távol-keleti munkások előtt, akik viszont örömmel jönnek ide magyar minimálbérért is, mert otthon kevesebbet keresnek több munkával.


2. Más szektorban meg inkább folyamatos utánpótlási kényszer van meg negatív fizetéslicit. Az IT-s, mérnök, stb. erősen bizalmi pozíció, akár a mulasztása miatt, akár a szándékos károkozása miatt borulhat az egész cég vagy súlyos veszteségeket szenvedhet el, ráadásul pont azért tartják, mert még a CEO sem látja át egészen a munkáját, vagyis nagy a sumákolási lehetőség is. HR-nek viszont jó a bölcsész is, így megy a folyamatos casting, ahol eleve win-win szituációkat teremtenek a kínzó sokkörös interjúkkal meg a megugorhatatlan feltételekkel (értsd: aki annyi mindenhez ért, azt egyenesen a Google/MS/Apple keresi meg és küldi neki a repülőjegyet, ha meg 1-2-3 pont nem teljesül, akkor rögtön "Hát ez jó lenne, de akkor fel tudok ajánlani egy másik pozíciót, csak ott kevesebb a pénz." és az interjúsorozat végére Aldis fizetésért leszel coder monkey.


És persze ennek része az itteni dicsekvés is, hiszen a sok szabadidővel rendelkező HR-es, aki úgyis ott a gép előtt miért ne írná be, hogy ő ennyit meg annyit keres, hátha páran ráharapnak.

2023. okt. 3. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is küldözgettek itt páran cikkeket, hogy Magyarországon mennyit lehet keresni, de szerintem ez kamu.

Egy haverom elment egy pesti céghez tőlünk, állítólag kétszeres fizetésért, mint itt Székesfehérváron. Mindenkit lehülyéz, hogy miért maradunk ennyiért itt. Kinéztem a cég honlapjáról egy hirdetést, amire szerintem jó lennék, mondtam neki, te bennfenntes vagy, mondd meg mennyit kérhetek érte. Azt mondja bruttó 700.000. Mondtam is neki, meg van őrülve! Hol van az a nettó 1 millától? Ez alig több, mint amit helyben kapok, ahhoz, hogy én Pestre ingázzak napi 2-3 órát igen jelentős különbségnek kéne lennie!

2023. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A régi jól bevált trükk a "Próbaidő alatt ennyi, de utána eskü-tuti emelkedni fog." meg persze a negyedéves bónuszok, év végi bónuszok, cafetéria, stb. Sokan ezt is beleszámolják. Ami részben jogos, de részben behúzás is, mert ezek szándékosan vannak úgy kialakítva már ezen a területen, ahol te is dolgozol ilyen magas fizetésekért, hogy ne ugrándozzon a munkavállaló egyik helyről a másikra.
2023. okt. 4. 13:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!