Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten egyetemistaként...

Budapesten egyetemistaként mennyiből lehet megélni mennyi a minimum?

Figyelt kérdés
Bérelt szobával számolva minimális igényekkel kaja főzés otthon.
2023. okt. 4. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bérelt szoba rezsivel kb 100 ezer és erre 80-100 ezer a szűkös megélhetésre.
2023. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Bérelt szoba rezsivel 80

Net, mobil előfizu, egy random egyéb subscription 10k

Közlekedés 4k

Kaja ha brutálisan lejjebb adod, akkor 50-60k, ha normálisan élsz akkor inkább 100 (ami napi 3000 ft... egy hambi kerül ennyibe)

És akkor egyetemhez laptop, teló, könyvek. Ez mondjuk 4 évre 600k+.

Ruhák, tisztálkodás - attól függ.

Bulizás, koncertjegy, sör - attól függ.

Stb stb...

Szerintem 200ból túlélsz, afelett megélsz.


Persze egy jó sugardaddy ezt egy estéért odaadja, szóval mindig vannak opciók:D

2023. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőekhez hozzátenném, hogyha minimum a cél, akkor kollégiumba mennék és nem albérletbe. Kapásból 10-20e között van a lakhatás, net.


Kaja, ha mindent magadnak csomagolást, készítesz, némi gyümölcs/zöldséggel 80-ból megvan, viszont ez egyéni preferencia.


Többi szintén egyéni preferencia, talán összesen 120e megvan, ha semmilyen programon nem költesz extrán (ami hosszútávon szerintem tarthatatlan).

2023. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kaja: Szerintem egyszerűbb és olcsóbb, ha befizetsz egy óvoda, suli, vagy öregotthon menzájára.


Normál hónapban, kijöhetsz havi 200-ból, de inkább 250-ből.

Viszont az első 1-2 hónap...kauciók, bérleti díj, egyetemi kiadások...500-1M!

2023. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szemét akarnék lenni azt írnám ugyanannyi mint Pécsen vagy Debrecenben... ahogy az se mindegy, milyen egyetem, akarsz-e a közelében lakni, ami azért elég drága tud lenni (főleg ELTE, BME és hasonlók közelében), vagy jó egy koszlott panel a város teljesen másik végében ötödmagaddal osztozva? Tésztát főzöl otthon és leértékelt szeletelt kenyetet eszel mellé vagy húst, zöldségeket is? Azt ugye tudod hogy ezek X áruházláncnál kb az egész országban elérhetőek, ugyanennyiért... először ezeket gondold át aztán irány az ingatlan.com meg a bevasarlas.tesco.hu
2023. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bge-től max 20km-re szeretnék lakni az nem gond ha mások is vannak azért írtam a szoba bérlést.

Igényeim annyi van hogy kondizok ez kb 20k bérlet+60k kaja ha mindent otthon főzök és dobozolok.

2023. okt. 6. 18:26
 7/7 anonim válasza:
Itt nem tudom ki milyen életvitelt működtet hogy 200e ft-ból él "éppen" meg, én 70 fizetek az alberletre, 80 pedig a maradék amiből eszek- iszok :D
2023. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!