Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből élnek ma meg a 2...

Mennyiből élnek ma meg a 2 gyerek, 1 szülő felállásban lévő családok?

Figyelt kérdés
Tehát csak 1 kereset van és két kamasz gyerek. Mennyiből lehet ma megélni?
2023. okt. 30. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Számoljunk egy normális albérletet, egy kis városi autót és két normális életvitelű kamasz gyereket.

Akkor:


Albérlet: 150

Rezsi: 45

Kaja 3 személyre: 200

Kocsi fenttartása: 75

Iskolai költségek a két gyereknek: 30

Zsebpénz a kamaszoknak: 40

Háztartási költségek: 20

Biztosítás: 5

Szórakozás: 40

Egyéb, váratlan költségek: 20


Összesen 625

Ha még egy kis megtakarítást is beleszámolunk, akkor 700

2023. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az kemény:(

És mi a realitás? Mennyiből élnek az ilyen egyszulos családok?

2023. okt. 30. 11:20
 3/18 anonim ***** válasza:
200-250
2023. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Plusz a kamaszok nyári diákmunkájuk során megkeresett és félretett pénze.
2023. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

mégis milyen autót használtok ti, amire havi átlag 65e-et költesz? Évente 780e-et?


Mi 2 autóra költünk ennyit.


"Kaja 3 személyre: 200" :D


simán kihozható főzéssel, kevesebből is, nekünk 4 felnőttre nem megy el ennyi, és nem szemetet eszünk. Varázsszó: Főzés!



"Zsebpénz a kamaszoknak: 40"


Havi 20, hogy elcsessze hülyeségekre? így a világ össze pénze se elég.

2023. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Anyaként egész reálisnak látom az első hozzászólást.

Egyedül annyi a kérdés, hogy van-e saját lakás? Van-e egyáltalán autó.

Kell-e bérlet?

Mondjuk én a 200 ezres ételt kicsit sokallom, de nálunk otthon főzés van és minimál nasi. És az autót is kéthetente nagybevásárláshoz használjuk, így benzinre alig költünk.

A 40 ezret is sokalltam zsebpénzre, de rájöttem, hogy reális, mert zsebpénz+éppen aktuális szükséges dolig (pl cipő) belekerül ennyibe.


Mindenhol tudsz egy picit spórolni: krvesebb autózás, otthon főzés, házi nasi, kevesebb fizetős szórakozás, de ígysem nagyon fogsz százezreket spórolni. :/


Ha van saját lakhatás és nincs hitel, az nagyon sokat segít. Legalább is nekünk így megáll 400 körül a költés.

2023. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Havi 20, hogy elcsessze hülyeségekre? így a világ össze pénze se elég."

Az csak napi egy ezres sulinapokon.

2023. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan az idealis valami olyami lenne mint az egyes. Csak hogy ennel sokkal tobben elnek fele annyibol.

Auto nelkul, zsebpenz nelkul es sokkal kevesebb kajapenzbol.


Engem anyam egyedul nevelt fel ugy hogy kb 100kt keresett 15eve es alberletben eltunk. Nyilvan nem dozsoltunk, de nem is mentem ehesen iskolaba. Nem kaptam zsebpenzt, de nem is kertem volna abbol a kevesbol. Nyaron dolgoztam diakkent. Megvolt mindenem ami kellett, talan csak az internet nem egy idoben..

2023. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Anyám a 80-as években takarított egy iskolában, egyedül nevelt és sokszor az volt a vacsorám, ami maradékot otthagytak a sulis diákok az iskolapadban, félig megevett májkrémes kenyeret, szalámis kenyeret, kibontott iskolatejet, kakaót. Az már szinte ünnepnek számított, ha bontatlan iskolatejet, vagy kakaót talált.

Mégis túléltem és felnőttem. Szóval nem is olyan rossz az a 185 nettó, hidd el nekem, próbáld okosan beosztani, a felesleges kiadásokat levágni. Ennek a pénznek elegendőnek kell lennie, hogy jusson meleg étel az asztalotokra és mindene meglegyen a babának.

2023. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"mégis milyen autót használtok ti, amire havi átlag 65e-et költesz? Évente 780e-et?"

Opel Corsa.

Évente 16 tank benzin: 416 ezer

Éves szerviz: 70 ezer

Kötelező biztosítás: évi 30

Casco: évi 60

Adó: évi 20 ezer

Parkolás évente kb 20

Mosás, hasonlók: évi 15

Ez 631, de én keveset megyek a kocsival, meg a biztosításom is B10-es, azért írtam többet.


"Mi 2 autóra költünk ennyit."

Elég baj az. Elhanyagolt kocsik lehetnek...


"simán kihozható főzéssel, kevesebből is, nekünk 4 felnőttre nem megy el ennyi, és nem szemetet eszünk. Varázsszó: Főzés!"

Megnézném én, hogy egy egyedülálló szülőnek 2 gyerek és munka mellett mennyi ideje/energiája van mindig főzni...


"Havi 20, hogy elcsessze hülyeségekre? így a világ össze pénze se elég."

Jó, ezt csak saccolva írtam. Én soha nem kaptam fix zsebpénzt, de ha kértem valamire, általában kaptam, és 16 éves korom óta dolgozok.

2023. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!