Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Illik / kell megköszönni egy...

Illik / kell megköszönni egy webshop-tól érkezett választ?

Figyelt kérdés

Értem, hogy a nagy cégeknél nem fogják magukat rosszul érezni az ügyfélszolgálatosok, ha nem köszönöm meg, mivelhogy naponta sok-sok e-mailre kell válaszoljanak, ezért fölösleges is. És talán már el is felejtik, hogy hány embernek küldtek és abból hányan köszönték / nem köszönték meg.


De mi a helyzet azokkal a webshop-okkal, amiket nem tudok eldönteni, hogy milyen forgalmuk lehet? Például más a helyzet azonkál a webshop-oknál, akik nagyon frissek és alacsony a forgalmuk? Ha nem köszönöm meg, akkor ez vált(hat) ki belőlük bármi negatívat? Vagy, ha megköszönöm, akkor pozitívat?



Másik kérdésem: Ha válaszol a kérdésemre és azt is írja alatta, hogy "Kérjük, térjen vissza hozzánk, ha további kérdése van.", akkor ez azt is jelenti egyben, hogy ne reagáljak rá feleslegesen köszönettel?



2023. okt. 30. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Forgalom függő udvariasság ...
2023. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

"Illik / kell megköszönni egy webshop-tól érkezett választ?"

Ha a szokásosnál bővebb vagy hasznosabb információt kaptál, ha névvel adta az ügyfélszolgálatos, ha van esély, hogy kis cég, akkor nyugodtan megköszönheted. A személyes szivességet megköszönni: ez egybevág az illendő viselkedéssel. :-)

Ha felesleges, akkor a fogadó egy pillanat alatt eldönti, hogy ezzel nincs tennivaló.

2023. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! 1-es válaszoló 3 szava is tartalmas. Akkor jobb megköszönni, legfeljebb "egy pillanat alatt eldönti, hogy ezzel nincs tennivaló".


Szerintem egyébként attól, hogy névvel adta a választ, nem feltétlenül kell még megköszönni. Szerintem csak a közelebbi "kapcsolat" miatt adják egyesek / sokan névvel a választ. Például Decathlonnál "Sportos üdvözlettel:" van a válaszuk legvégén és alattuk keresztnevük. (Még most is derülök a megfogalmazásukon, pedig körülbelül 1 éve olvastam először. Viccesen hangzik.) És igen..., a Decathlonban bőséges e-mailekre válaszolnak, ennek ellenére a keresztnevük szerepel a válaszuk végén.

2023. okt. 31. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!