Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz hogy manapság...

Az tényleg igaz hogy manapság Budapesten csak úgy lehet kivenni albérletet ha bemutatod kb. a munkaszerződésedet is, megfelelő fizetéssel?

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2023. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, laknak ott egyetemisták is albérletben. Pár havi kauciót szoktak azért kérni.
2023. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne, meg bankszámlaegyenleg is kell, meg részleges kivonat az utolsó 6 hónapi költéseidről.
2023. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Sőt még a farkad mérete is kell, de a legjobb ha be is mutatod.
2023. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Nekem volt kolleganőm mondta , hogy nekik mutatni kellett munkáltatóit vagy munkaszerződést. Ez dél -pesten volt.
2023. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
En kertem a berloktol 3 havi bankszamla kivonatot, munkaszerzodes nem erdekelt azugyis latszik a bankszamlan. Ez kuldoldon bevett szokas... Tolem is kertek mig angliaba laktam, semmi nagy nincs benne. Persze a suttyo prolikat es a C kategoriat egybol kizarja. De akinek nem volt meg rossz berloje az nem tudja hogy mennyi kart okozhat egy selejt...
2023. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen bérbeadó.
2023. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy csak úgy lehet kivenni, de az igaz, hogy lehet ilyen kérése a bérbeadónak feléd. Ez igaz bármilyen más kérésre is.


Vagy teljesíted, vagy nem. Ő pedig aszerint eldönti, hogy neked adja ki, vagy mégsem.

2023. nov. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a lakás minőségétől függ, legalábbis én így vettem észre eddig. Pár éve mikor párommal felköltöztem, akkor a negyven valahány négyzetméteres kis átlagos lakásra nem kértek semmit, de testvéremet se zaklatták ilyesmivel és ő mostanában bérelt egy hasonló lakást.


Viszont egy 100 négyzetméteres új építésű/gyönyörűen felújított lalásnál (600k bérleti díj) már az volt TELEFONBAN az első kérdés, hogy mivel foglalkozok:D utána meg kértek bankszámla kivonatot is később.


Szerintem amúgy teljesen oké, hogy ha kérnek esetleg papírt. Én egy IT biztonságban dolgozó, mosolygós és extrovertált fiatal srác vagyok aki viszonylag igényesen öltözködik és mikor lakásokat mentem nézni akkor ne tudd meg mennyire szoktak nekem örülni, mert végre egy normális bérlőt tudnának találni. Pedig csak udvariasan beszélgetek velük és van egy biztos szakmám, de ezek szerint ez ritkának számít.

2023. nov. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ez logikus lenne. Nyugat Europaban, az USA ban, es gondolom az összes civilizalt orszagban ez igy van. A berbeadonak kell egy biztonsag, hogy a berlö fizetökepes. A kaucio is ezert van.
2023. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!