Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1% tulajdonrészem van egy...

1% tulajdonrészem van egy Kft-ben, hogy tudok kiszállni a cégből?

Figyelt kérdés
Csak alkalmazott voltam és már nem is dolgozom ott és nem is akarom hogy közöm legyen hozzá. Az ügyvezetőt nem lehet elérni, mit tehetek? Milyen lehetőségeim vannak?
2023. okt. 31. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Üzletrész értékesítésre keress rá a neten. Meg menj ügyvédhez.
2023. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége, hogy benne vagy-e, vagy sem. Felelősséget nem keletkeztet 1%-os tulajdonrész, ha nem viselsz semmilyen tisztséget a cégben. Ha 99%-od lenne benne, de nem te lennél a cég vezetője, akkor sem terhelne a céggel kapcsolatban semmilyen felelősség, hisz nem te irányítod a céget.
2023. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így is jogosult vagyok álláskeresési járadékra? Vagy amíg tulajdonrészem van, addig nem kaphatok?
2023. okt. 31. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Társas vállalkozóként nem vagy jogosult álláskeresésire.
2023. okt. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Vagy amíg tulajdonrészem van, addig nem kaphatok?"


Kettőnek semmi köze egymáshoz.

Álláskeresési járadékra jogosultság feltételeit a másik feltett kérdésednél leírtam már.

2023. nov. 1. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"1% tulajdonrészem van egy Kft-ben, hogy tudok kiszállni a cégből?"

Ez mi? Valami biztosításközvetítő cég volt?

2023. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!