Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Binance-n mi a legjobb stable...

Binance-n mi a legjobb stable coin, és kivitelezhető így a kriptokereskedés?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy veszek egy adott összegért valamilyen stable coint, amiből veszek különböző altcoinokat, aztán ha az árfolyam növekszik, eladom stablecoinért ezeket az altokat, ha meg bezuhan, akkor újra veszek, és így forgatnám a tőkét. Ez technikailag kivitelezhető binance-n? Mondjuk úgy, hogy kártyás forint befizetéssel veszek stablecoint. Ugye ha jól értelmezem, amíg stable coinba váltogatok, addig nincs adófizetési közelezettségem, csak ha fiat valutába fizetem ki az esetleges nyereséget.


Pls élettelen gyökerek, akik csak a piramisjáték meg a kipukkant lufi mantrát nyomatják, ne válaszoljanak a kérdésre, tisztában vagyok a kriptozás esetleges veszélyeivel, és számomra jelentéktelen mennyiségű pénzzel, poénból kezdeném el a kereskedést, amit nem sajnálok elbukni sem. Szóval valóban kriptózók hozzáértő válasza érdekel, nem a kívül állók portfolió meg indexes cikkekből való okoskodása.



2023. nov. 5. 12:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
53%
gazdag lesz tesó
2023. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
69%
Persze, big brain takti. Nem is ertem masok erre hogy nem gondoltak...
2023. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 krwkco ***** válasza:
100%

"Ugye ha jól értelmezem, amíg stable coinba váltogatok, addig nincs adófizetési közelezettségem, csak ha fiat valutába fizetem ki az esetleges nyereséget."

Így van. De arra vigyázni kell, hgy ha az üzlet több évre áthúzódik, akkor a fiat-ért történt vételt be kell írni az adóbevallásba, hogy később adókiegyenlítést lehessen alkalmazni.

És adózási szempontból ez nem különbözik attól, mintha mindig fiat-ért adsz vagy veszel. Mert a vételárat le lehet vonni az eladási árból és az lesz az adóalap.

2023. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%

"számomra jelentéktelen mennyiségű pénzzel, poénból kezdeném el a kereskedést, amit nem sajnálok elbukni sem"

Akkor meg mit görcsölsz annyit? Csináld! :D

2023. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
59%

"valóban kriptózók hozzáértő válasza érdekel"

Ők csak nevetnek egy ilyen "stratégia" láttán... :)

2023. nov. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

"Így van. De arra vigyázni kell, hgy ha az üzlet több évre áthúzódik, akkor a fiat-ért történt vételt be kell írni az adóbevallásba, hogy később adókiegyenlítést lehessen alkalmazni."


Ha jól tudom, csak 3 éven belül lehet adókiegyenlítést alkalmazni, ha tovább tart ez a kereskedési taktika, akkor utána már mindegy, hogy mennyiért vettem.


Most legrosszabb esetben, ha pl. évek múlva kiveszem, akkor a teljes kivett összeg után adózok, és nem csak az esetleges tiszta profit után nemde?

2023. nov. 5. 16:06
 7/37 anonim ***** válasza:
59%
Ne
2023. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
53%
A kriptokereskedés nem így néz ki, ahogy te akarod csinálni.
2023. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Annyira jókat nevetek mindig ezeken az önérzetes kérdéseken. Már a kezdő szövegbe beírja, hogy ki menjen el a p.csába :)
2023. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 krwkco ***** válasza:

"Most legrosszabb esetben, ha pl. évek múlva kiveszem, akkor a teljes kivett összeg után adózok, és nem csak az esetleges tiszta profit után nemde?"

Ezt elkerülendő, a harmadik év végén az első év felhasználható veszteségének megfelelő kripto-t el kell adni fiat pénzért. És januárban visszavásárolni.

2023. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!