Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénzre szeretnék menni. Ha...

Táppénzre szeretnék menni. Ha kiír az orvos, mikor kell bevinni a papírokat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. A céggel nem valami jól mennek a dolgok, ezért, bár szerződésem van, de itthon ülök, és nem dolgozok!

A szerződésem a hónap végén jár le. Nem tudom, hogy a cég hosszabbít-e velem vagy sem, de jelenleg a szerződést sem mondta fel. Nem tudom, hogy mi értelme ennek az egésznek, mert ha nem akarnak velem együtt dolgozni, akkor legalább felmondanák a szerződést, talán még ők sem döntötték el.


Mindegy.


Elmegyek táppénzre e hónapban, hogy Decemberben kapjak egy kis fizetést.

A kérdésem az, hogy mikor holnap kiíratom magam, a táppénzes papírt minél hamarabb be kell vinni, vagy ráér a hónap vége felé is?


2023. nov. 7. 17:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amúgy sosem voltam még táppénzen. Ez lesz az első alkalom.
2023. nov. 7. 17:15
 2/13 anonim ***** válasza:

A táppénzes papírt minél hamarabb illik bemutatni, hivatalosan a 'legrövidebb időn belül'. Nyilván ha valaki fsik két napig akkor utána is elég de ha mondjuk egy hónapra írtak ki mihamarabb be kell küldeni. Ez azért manapság nem olyan nehéz, egy telefon és egy email kérdése.


Határozott idejű szerződésnél ennek nincs jelentősége, a cég egyszerűen nem hosszabbítja meg a szerződésed. Határozatlan esetében pedig nem értem mit jelent az, hogy 'hosszabbít'.


[link]

2023. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
November 30-ig van szerződésem. Amit úgy értek, hogy ha kiíratom magam erre a hónapra, akkor a táppénz miatt kapok valamennyi pénzt Decemberben.
2023. nov. 7. 17:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyilván mivel az utolsó fizetésed akkor utalják. De ha nem kell semmit csinálnod akkor mivel jobb a táppénz mintha simán fizetést kapnál? A táppénz összege alacsonyabb.
2023. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nincs utolsó fizetés, mivel nem dolgozom.

Érted? Itthon ülök, nincs ledolgozott órám!!! Nem vagyok beírva a jelenlétibe, hogy mennyit dolgoztam le.

Decemberben egy fillért sem fogok kapni.


Ezért kell a táppénz!

2023. nov. 7. 18:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha november 30-án megszűnik a jogviszonyod, táppénz is addig jár.

De ha nem voltál még beteg, akkor ez eleve betegszabadság lesz, 15 munkanap.

2023. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6


Mint említettem, hiába van szerződésem, nem dolgozok. Nincs ledolgozott órám. Mire adjanak akkor fizetést Decemberben!?


Ezért megyek táppénzre.

2023. nov. 7. 18:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, eszedbe ne jusson a tp.

Ha nem utalnak, nincs vesztenivaló, úgyis vége a munkaviszonynak, besétálsz az illetékes munkaügyibe és bejelentést teszel, hogy nem fizettek állásidőt.

Szerződéses főkötelezettsége a munkáltatónak a foglalkoztatás, ha ennek nem tud eleget tenni, állásidő fizetésére kötelezett.

nem szoktak pampogni, mert olcsóbb nekik gyorsan fizetni, ahogy a levelet megkapják...

2023. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk annak, amit a 7-ben idesírtál, köze nincs a 6-os válaszomhoz, de további jó morgást.
2023. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8


Ez nagyon érdekes, erről nem hallottam még.

2023. nov. 7. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!