Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lakásra gyűjteni vagy...

Érdemes lakásra gyűjteni vagy inkább vegyek kocsit a pénzből és költekezzek?

Figyelt kérdés

Gondoltam elkezdek lakásra gyűjteni. Van eddig 7,5 millió ft-om, úgy, hogy hosszú évek óta gyűjtök, PMÁP, DKJ, dollár stb. Több helyen forgattam kicsit. Mivel ma már egy ótvar garzont is nyócszáz milliárdokért árulnak, felmerül a kérdés, hogy van-e értelme egyáltalán gondolkodni is lakáson. Vidéken is már egy kietlen semmi gané városban is 30 milliókat elkérnek egy 45 nm-es panelra, vicc az egész.


Hitelt felvenni is minimum 10 millió önerő kellene csak, hogy 50 millás lakáshoz felvegye valaki, és akkor az az alja, meg a 40 millió hitel 80 millió mire visszatörlesztem, ha egyáltalan azt bárki vissza tudja. Meg már lassan 800 ezres nettó kell ahhoz, hogy valakit hitelképesnek íteljenek meg.

Itt már csak a 10+10 millió CSOK játszhatna, azt meg követni se tudja sztem az átlag hogy mi van már, vagy hogy változik épp, csak gyártsad a gyerekeket megrendelésre, mert ez most a trend itthon, aztán neveld ahogy tudod.


Mielőtt bárki elkezdené, hogy így meg úgy tanultál volna stb. Diplomám van és nem bölcsész, a munkaköröm is diplomás, bár ezek a bérek olyanok, hogy mindegy ha kitanulnék egy burkolót vagy valamit inkább. Meg azért ilyen árakkal kereshet valaki 6-700 nettókat, azzal is bőven necces a mai világban lakást venni hitelre.


Szóval nemtom hogy engedjem el inkább az egészet, és vegyek vmi kocsit azt' elgurulgatok vele meg szórjam a pénzt és marad az albi vagy esetleg van valami értelmes módja még annak, hogy valaha kecóhoz jussak, esetleg esnek valaha az árak, amit kétlek.



nov. 8. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

verd el, nem való mindenkinek a spórolás. Majd 10 év múlva pedig irigykedj és ócsárod azokat, akik félretettek és a saját lakásukban élnek.


mondjuk nem az infláció közepén kellene túlértékelt lakásokat nézegetni. De hát ilyen az ember. Ha nincs pénze 50 milliós lakást néz, ha van 50 milliója, akkor meg 150 milliósat.

nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Én gyűjtenék lakásra, a kocsi egy pénznyelő, ha a munkád nem igényli közvetlenül, akkor gyakorlatilag luxus. Továbbra is magasak a hitelkamatok, a csökkent hitelezés a bankoknak sem jó, szerintem már lesz a helyzet 2-3 év múlva. Visszább fognak menni a kamatokkal.
nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
ja, véletlenül se maradjon meg a 7,5 milla tartaléknak. Gyorsan verd el, ha nem lakásra, akkor kocsira. Ha ennyire égeti a pénz a tenyeredet, soha nem is lesz annyi pénzed, hogy legyen lakásod. Mindegy, hogy te 700at, vagy 7 milliót keresel.
nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Én most simán vehetnék Budapesten lakást, de nem teszem. A tenyészpénzekkel nem versenyeztetem a saját tőkém, inkább olyan eszközökbe fektetek amik likvidebbek és jobban hoznak mint az ingatlanok: részvényekbe.


Az látszik, hogy az ingatlanok irreálisan drágák, és a piac már szinte egy forradalmi innovációért kiált ami tömegeknek teszi filléres olcsóvá a lakhatást, ahogyan a mezőgazdasági és ipari forradalmak is hétköznapi cikkekké tettek olyan használati tárgyakat, amikről ma már el sem képzelnénk hogy azelőtt szinte luxuscikkek voltak. Ezt nem tartják az emberek elképzelhetőnek, ezért hiszik azt, hogy az ingatlan az ultimate befektetés - remélem hamarosan eljön a nagy áttörés és nekem pont lesz olyan részvényem amely vállalat előáll a forradalmi “gyorslakással” :D De ha az életemben nem is jön ez el, akkor is inkább bérlek, ahol épp a legkedvezőbb.

nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Majd 10 év múlva pedig irigykedj és ócsárod azokat, akik félretettek és a saját lakásukban élnek."


Bro, én is spórolok évek óta, és mit érek vele? Jó, azért buliztam is sokat, meg vannak márkás ruháim, ezeket mára visszább fogtam, de sok más ismerősöm is így van. Még sztem ennyi megtakarítással előrébb is vagyok sok fiatalhoz képest (akit nem a milliomos szülők tartanak el).


Az meg sztem hiú ábránd, hogy valaha visszaesnek az ingatlanárak, ezt várják már évek óta, és csak emelkedik ha veszik ha nem. Az inflációt tuti mindig tartani fogja az ingatlan, és minimum annyival emelkednek az árak, ha nem többel.


"inkább olyan eszközökbe fektetek amik likvidebbek és jobban hoznak mint az ingatlanok: részvényekbe."


Na igen, ez kb. az egyetlen olyan értelmes befektetés, ami sokat hoz, ha értenek hozzá, csak ez külön évek tanulása, és nem feltélten nehezen összespórolt pénzekből kezdi el, aki elkezdi.

nov. 8. 18:55
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
kifogás az persze mindig van.
nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Bro, én sem azt írtam, hogy a lakásáraknál várható a visszaesés, hanem a lakáshitelkamatoknál! Nagyon nem mindegy, hogy 15%-os vagy 5%-os kamattal kapsz a banktól hitelt. Ami a legjobban viszi a pénzt az az, hogy veszel egy menő kocsit és abban szállíthatod a pncikat fel, s alá.
nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Meg kell szépen köszönni Orbánnak és a többi parlamenti féregnek, hogy a CSOK-nak nevezett ballépésükkel elvették a lehetőséget a saját lakásra. A szemükben ha nem gyártasz parancsszóra 3 kölyköt, akkor nem vagy senki és nem érdemelsz saját kéglit.

A CSOK az elmúlt 100 év legkártékonyabb intézkedése. Akik igénybe tudják venni, azok nem kapnak annyit, amennyivel a CSOK miatt drágultak a lakások, aki meg nem tudja igénybe venni, annak esélye sincs a saját lakásra.

Tavaly több, mitt hatszázmilliárdot költöttek rá, azaz kb minden dolgozó embernek havonta 13 ezer forintjába került az, hogy a gyerekgyárosoknak tolták az ingyenpénzt.

Ha a CSOK nem lett volna, most nem 35 millió volna egy panel, csak 15, ami még megfizethető volna.


Hogy mit tehetsz, ha nem akarsz kölyköket potyogtatni? A legjobb, ha kimégy külföldre. Ott sem lesz saját lakásod, de legalább hosszú távra tudsz bérelni úgy, hogy szinte sajátodként tudod használni.


Egyébként most nagyon nem éri meg hitelt se fölvenni, mert irgalmatlan kamatok vannak.


Nekem még szerencsém volt, pont az árak robbanása előtt vettem lakást, amit később házra akartam cserélni, de arról már lemondtam. Lenne vagy 350 ezer forint a havi törlesztő. Kösz, de alig valamivel többet tudok félre tenni havonta, nem fogom azt hiteltörlesztőbe ölni. Eleve nem költeném a jövedelmem 30%-át hitelre...

nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a vicc, nagyon igazad van. A CSOK beépült az árba. Aki vállalja, és belevág, megkapja a 20 millát, és annyiért vesz házat, amennyi CSOK előtt volt, vagyis ugyanott van, semmivel se jutott előbbre, aki meg anélkül akar, az szinte ellehetetlenül.
nov. 8. 21:24
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát tesó 7.5milkával csok előtt se vettél lakást, neked nem a csok a gond hanem az h csoro vagy. Itt lenne az ideje normális állást keresned és nem elszórnod a pénzed hülyeségekre, azt akkor lehet még lakáshoz is jutnál egyszer.
nov. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!