Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a minimum nettó fizetés...

Mi az a minimum nettó fizetés aminél egy átlag egyedül élő ember elgondolkodhat egy autó fenntartásán?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy az ember egyedül él albérletben és az autó fentartása miatt ne kelljen hó végén zsíros kenyeret enni.

Szerintetek mekkora fizetés felett engedhet meg az ember magának egy akármilyen autót?


nov. 9. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Erre így, hogy nem tudjuk mik a kiadásaid mégis hogy válaszoljunk? Lehet 80e-ért szobát bérelni illetve 400e-ért egy luxuslakást?! Akkor?
nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Inkább az a lényeg, mennyi pénzed marad minden után havonta. Két éve is egy átlag autó átlag használata 10 év alatt havi 83e Ft-ra jött ki [link] azóta ez az összeg jóval több lett.

Legalább havi 100e Ft legyen rá mielőtt egyáltalán elkezdesz komolyabban gondolkodni rajta.

nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha ezt meg kell kérdezned, akkor nincs elég pénzed egy autóra.
nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ez erősen függ attól, hogy milyen autóban gondolkodsz. Nekem egy full átlag, középkategóriás autóm van, ennek a napi fenntartási költsége az elmúlt 6,5 évre vetítve kb. 500 Ft. Ebben benne van a vételár, az átírási költségek, a biztosítás, a gépjárműadó, a vizsgadíjak és az összes javítási költség is, ami a megvásárlása óta felmerült. Az autó jó állapotban van, megfelelően karbantartás, most is új gumik vannak rajta, s ha most menne vizsgára, nem kellene rákölteni, simán átmenne.


Ezen felül csak a tankolások összege van, az meg attól függ, hogy mennyit mész vele.

nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az autó használati cikk, csak azért fenntartani egyet, mert van pénz nincs értelme.


Ha egy jobb munkahely avagy család indokolja, nélkülözhetetlen, akkor érdemes, bármennyi a fizetés.

nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#4 mégis milyen autót tartasz te fent évenkénti 182 500 ft-ból? 6,5 évre vetítve összesen 1186250ft-ból. amiben benne van a "vételár, az átírási költségek, a biztosítás, a gépjárműadó, a vizsgadíjak és az összes javítási költség is, ami a megvásárlása óta felmerül"
nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy írták, használati cikk.


Nekem 1M felett van az összeg amit havonta megtakarítok, mégsincs autóm.


Ha szükségem lenne rá, akkor pedig akkor is lenne ha emiatt nullát takarítanék meg.

nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, egy középkategóriás japán autót. Egyébként elég sokat megyek vele, járom a fél országot (plusz fél Szlovákiát), és közben oszkározok is.
nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Kb 400-500 ezer kozotti netto fizu amivel mar elkezdhetsz gondolkodni valami olcso megoldasban.
nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét választ nehéz adni, soktényezős dolog.

Nekem új, középkategóriás autóm van, amit eddig költöttem rá az a 4 téligumi, biztosítás és az éves szerviz.

Ez egy évre vetítve a kötelezők 17.000 Ft/hó, plusz egy tank benzin kb. 30.000 Ft/hó.

De ez új autó, meghibásodás nem volt még.

Van egy 22 éves autóm is, ugyan nem számoltam ki, de arra több megy el, pedig az egy egyszerű kisautó.

Szerintem valahol nettó 300 körül lehet elkezdeni egy egyszerű, minél újabb kisautóban gondolkodni ha létszükséglet.

nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!