Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nulláról kezdenétek saját...

Ha nulláról kezdenétek saját lakásra gyűjteni, és a kezdetben havi 100.000 forintot plusz 450.000-900.000 éves bónuszt tudnátok rá szánni, mibe fektetnétek a pénzt, hogy kb 5 év alatt egy erős önerőt összegyűjtsetek?

Figyelt kérdés

nov. 11. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Tudásba, amivel nem csak évente 2 milliót tudnék megtakarítani.
nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Magyaroszági ingatlan ETF-be, ha van ilyen, mondjuk 40%-t.


Állampapír elosztva különbözők között 60%.

nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1: azért kíváncsi lennék, a többi 22 éves korombeli évente mennyit tud félretenni albérletfizetés mellett. Ha neked ez kevés, te ennyi idősen mennyit tettél félre?
nov. 11. 13:57
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Melyik városban élsz?

Akár az állandó lakcímed, akár az ideiglenes szóba jöhet.

nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Az egyes válaszolót nem értem miért fikázták le.

Jó választ adott.

Megfelelő tudással tudod növelni a bevételed. És nem 15-20%/évvel amit egy befektetés után kapnál, hanem akár 50-60%-al is.

nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Diplomás vagyok, munka mellett mesteren tanulok egy keresett szakmát. Nem is írtam sehol, hogy összesen ennyit tudnék félretenni, hanem ez az, amit az önerőre szánnék. A válaszotok ezáltal irreleváns.
nov. 11. 17:30
 7/12 budai_lány ***** válasza:
62%

"1: azért kíváncsi lennék, a többi 22 éves korombeli évente mennyit tud félretenni albérletfizetés mellett. Ha neked ez kevés, te ennyi idősen mennyit tettél félre?"


Nem az a kérdés hogy ennyi idősen mennyit teszel félre, hanem az, hogy hosszútávon mennyit fogsz félretenni. Nekem a szüleim "tudásba" fektettek így az életben nem kellett egy fillért kifizetni albérletre, mert 18 éves koromra én és a testvérem is kaptunk külön-külön hitel és tehermentes ingatlant szülinapi ajándéknak.


Teljesen jó választ adott az 1. hozzászóló, látszólag van erős hiányosságod a gazdaság működésének a terén, ha egy anoním oldalon várod a világmegváltó ötleteket. Amit különféle értékpapírokba és egyéb marhaságokba invesztálnál inkább fordítsd a saját gazdasági ismereteid bővítésére, hogy az aprópénz (amivel jelenleg rendelkezel) pár százalékos kamatoztatása helyett sokkal nagyobb jövedelemre tegyél szert. Ezt pedig elsősorban a stabil gazdasági alapismeretek elsajátításával tudod elérni.

nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat azzal max egy garzonra lesz meg az önerő.
nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem származik mindenki gazdag családból. Hálás vagyok a szüleimnek, mert sokat fektettek az oktatásomba, de sosem várnám el tőlük, hogy lakást vegyenek nekem. Megoldom magamnak.

Amúgy közgazdász diplomám van, a befektetési szakmában dolgozom és mesterszakon is azt tanulom, így nagyon mellélőttél. Viszont a hátteremmel teljesen tisztában vagyok azzal is, hogy rengetegféle befektetési stratégia létezik, és valaki használhat olyat, amire én nem is gondoltam. Nyilván sosem tenném a pénzem online anonim senkik tanácsa alapján valami hülyeségbe, de ötletmerítésnek teljesen megfelel, hogy milyen irányból induljak neki a mélyebb kutatásnak. Kivéve, amikor ilyen mindentmegmondók kötik az ebet a karóhoz.

nov. 11. 18:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

6# Lehet azért írta az első, hogy tudásba, mert nem írtad le, hogy később nőni fog a béred sem a korod.


Én is pályakezdő vagyok egy keresett szakmában ITn belül. Mérnökinformatikus vagyok, tehát nem gazdasági szak, de én többnyire részvényekbe és bitcoinba fektetem a pénzem.


Részvények elég stabilan évekóta +20%-ot hozzák. A covid miatt, mert sok nyersanyaggal kapcsolatos részvénybe fektettem jó kor. A bitcoinon meg most dupláztam, mert ott is olcsón vettem.


Nem hiszem, hogy ez a legjobb stratégia, de nem vagyok szívbajos. A mostani nagy bitcoin növekedést is úgy vettem észre, hogy random ránéztem a befektetésemre kb 6 hónap után. Amikor minuszban voltak a dolgok meg picit sem érdekelt, mert nem akartam kivenni, így nem realizáltam a veszteségeket.

nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!