Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tőzsdével/ forexxel meg...

A tőzsdével/ forexxel meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Tele van a tiktok és az instagram olyan emberekkel akik azt sujkolják hogy vágjunk bele a kereskedés illetve a tőzsdézés megtanulásába, hiszen annyit keresel vele amennyit akarsz, passzív jövedelemre, anyagi függetlenségre tehetsz szert. És valóban azt látom hogy utaznak a világban, van pénzük stb. Találtam egy megbízhatónak tűnő tanfolyamot is, viszont nem tudom hogy ki mit gondol erről. Biztos vagyok benne hogy ezzel lehet pénzt keresni, csak gondolom nem egyről a kettőre. Ti belevágnátok ebbe? Van aki a tőzsdével meggazdagodott? Mennyi kezdődtőkével kezdte, illetve mennyit tanultatok/gyakoroltatok előtte?

nov. 12. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Meg lehet belőle élni de anyagilag és idegileg tönkre is mehetsz tőle.

Próbáltam de túl sokat idegeskedtem miatta ezért abbahagytam.

nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha ilyenek kérdezgetsz meg főleg itt akkor ne vágj bele. Ez nem neked való. Nálad jóval műveltebb emberek is buktak sok pénzt, az ilyen tiktokos átveréseknek meg pláne nem kell beugrani. Inkább végezd el az áltsulit estin, érettségizz le, tanulj pénzügyi irányban, hogy megértsd, hogy egyáltalán miről van itt szó, mi mit jelent és majd akkor talán van értelme belevágni.
nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Persze, megduplázod mindig a pénzed victory módszerrel és kész.
nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nem jött be a tőzsdei spekuláció, sokat buktam. Pedig előtte két évig tanultam, sok könyvet elolvastam. Hiába van igazad, ha a piac éppen irracionális, akár évekig. Sok a kockázat. A többség bukni szokott. A kereskedési költségen is elúszhat az esetleg elért profitod. A tőkeáttételes termékeknél pedig a díjak miatt folyamatosan buksz, ezek csak rövidtávra szóló termékek, rövidtávon viszont bármi megtörténhet, könnyen ellened mozdulhat az árfolyam. Ezek miatt abbahagytam a kereskedést, spekulációt és hosszútávú értékalapú befektetési stratégiára váltottam. Ezzel jó hozamokat értem el. Szerintem ilyen formában lehet csak megélni "tőzsdézésből", ha hosszútávon megtakarítasz, befektetsz, pár évtized alatt összejöhet egy olyan tőke, hogy a osztalékok, hozamok megfelelő jövedelmet nyújthatnak a megélhetéshez, nyugdíjkiegészítéshez.
nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mint minden szakmából, ebből is meg lehet élni.


Ám, mint bármelyik másik szakmában, ebben is éveket kell eltölteni tanulással és gyakorlással ahhoz, hogy profi légy benne, s nem egy random, neten talált, fizetős tanfolyam a legjobb út. S főleg nem az, amelyiket a tiktokon vagy az instán tolják az arcodba.


Ha a legjobb, magyar nyelvű képzést keresed, az ingyen van. Ennél nem tudok jobbat: [link]


Rendkívül hasznos tudástár pl. az elemzeskozpont.hu.


Innen is érdemes csemegézni: https://www.youtube.com/c/AdmiralsMagyarorsz%C3%A1g/videos

nov. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Meg lehet, de statisztikailag 80%+ bukik rajta.
nov. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ezek a tiktokos fejtágítások tipikusan azoknak az idiótáknak szólnak, akik csont nélkül belesétálnak egy mlm szopórollerbe is. Ugyanúgy otthagyod rengeteg munkaórád ellenértékét, csak itt nem fogják a helyiségbérletre, hanem kiszámlázzák tanfolyamnak a kissé drága videóletöltést, meg még folytathatod korlátozottan személyesen is az ostobaságot, hurrá. Reményt árulnak, hihetetlen pénzeket behúznak emberektől, amiből sok-sok év múlva már lehet jól mozogni befektetőként is, nem feltétlenül tőzsde műfajban. Ha a helyi gazdaságtól független növekedésbe is akarsz fektetni valamennyit, és van is mit, meg időd is van bőven, akkor kb biztosan megéri majd, de rögtön itt is van a példa arra, hogy lehet, hogy többet kell várnod egy jó átlag éves nyereségre, nézz csak azokra, akik covid előtt kicsivel rászánták magukat, hogy beleraknak nagyobb összeget valamibe, ami váratlanul meghorpadt rendesen azóta! Ha nincs szerencséd, akkor évtizedek múlva jön ki valamennyire a matek. Ráadásul milyen az ember ugye, pontosan tudja, hogy hold van ilyenkor, mégis egyszercsak kiveszi a nagyját onnan, ahol nap mint nap csökken az értéke.

Lehet kaszinózni shortolgatással, arra is van, aki rá is érez, de az is csak tanulható, nem igazán tanítható, ha érted, mire gondolok. Kell a hideg fej, és egyedül te tudsz felnőni ehhez. Az egyetlen jó hír, hogy egy filléredbe se kerül. Meg hát keserédes tény, hogy ha segíthetne ebben neked bárki is számottevően, akkor is ugyanaz az adag szenvedés élve boncolni a tudatodat kíméletlen őszinteséggel, ez megkerülhetetlen, csak a tempó lehet választás kérdése.

nov. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dávid ***** válasza:
0%

Sokan azt hiszik, hogy a "tőzsdézés" azt jelenti, hogy valaki villogó monitorok előtt grafikonokat néz és mint az őrült ad-vesz-fogad.


Valójában a tőzsdei stratégia a legnagyobb dollármilliárdosoknál is az, hogy a pénze a kamatos kamat miatt fial szinte adómentesen és havonta/évente fektet csak be.


Egyetlen milliárdos sem kereskedik napi szinten. Egyse. De erről már annyi könyvet adtak ki, hogy megötöltené a padlást.


(a kérdésedre válaszolva, a tőzsde kamatjövedelméből megélhetsz, ha sok pénzed van, mert egy 100 milliós vagyon könnyen hozhat átlag nettó 7 milliót).

nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván akik százmillás nagyságrend alatt mozognak, azok fognak a magasabb kockázatvállalás felé mocorogni. Persze bele kell(-ene) számolni a tanulópénzt is a mérlegbe, de ha sikerül akkora rutinig és rálátásig jutni, hogy számottevő összegek jönnek össze az évi munkaigényhez képest, akkor már jobban járt, mintha Warren papát akarna játszani "játékpénzekkel", amikért nem mellesleg évtizedekig kellene kőkeményen félretennie, ha nem lenne. Automatizálásokkal esetleg javítható a munkaigény, de addig az is plusz munka... És persze a megfelelő középutas stratégiák megkomponálása is már a háttértudás karbantartásával is munkaigényes, még ha KISS elv mentén mozog is. Meg azt se felejtsük el, hogy ma aki medián béren tengődik, 100 millát vagy 20 év alatt költ el azon az életszínvonalon, szóval lehet inkább vállalkozás lenne a termékeny kiút abból, hogy előbb-utóbb elfogy a zsé, a napot végigsínylődni meg azért végül soha többé nem kellene.
nov. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!