Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez normális, amit a Telekom...

Ez normális, amit a Telekom csinál részletfizetésre rendeléskor?

Figyelt kérdés
Rendelni akartam egy iPhone 15 pro-t részletre. Mielőtt elkezdődne a vita és a felesleges beszólogatás, egyben is simán ki tudnám fizetni, de minek fizessem, ha kamatmentes részlet opció is van 22 hónapra. Így az infláció és minden ellenére részletekben is fizethetem kamatmentesen, ahelyett, hogy totál feleslegesen egyben a forint mai értéke szerint kiszórjak 500 ezret. Gondoltam én.... aztán a rendelés végen a telekom "előleg" jogcímen azért 460 ezer forintot mégis szeretett volna elkérni tőlem. Ezen a ponton a vásárlás részemről meg is szakadt. Oké, azt állítják, jóváírják a havi számláimon. Ennek mi értelme? Magyarul előlegbe kifizettetik velem a telefon majdnem teljes árát. Ennek így semmi értleme, akkor mindegy, ha eleve egy összegben kifizetem az egészet. Nyilván azért választottam ezt a módot, mert nem akarom egy összegben kifizetni. Ha nem bízik benne, hogy bírom törleszteni, akkor kérjen számlakivonatot, vagy munkáltatói kivonatot, de ne előleg jogcímen fizettesse meg velem a teljes vételárat, mert ennek semmi értelme. Ez normális így? Tudtam hogy van előleg, mivel nem vagyok még előfizető, de gondoltam elkér vagy 100 ezret előlegbe, nem a teljes vételárat.

2023. nov. 12. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2023. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Igen.
2023. nov. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Hát ez fura.... valami lehet náluk a rendszerben. Nekem kedd óta semmi infó nincs a megrendelésemről - szintén iPhone 15 pso, szintén részletre.

Annyi a különbség, hogy nekem 20 éve van előfizetésem, úgyhogy nem kérnek már tőlem előleget.

De mivel nem kaptam semmi értesítést a rendelés véglegesítésétől, csak egy szerződés összefoglalót, így megpróbáltam újra megrendelni a telefont és akkor már kért előleget, 65000 forintot. Aztán másnap megint betettem a kosárba és akkor már nem kért előleget, meg most sem, mert megpróbáltam megint. Szóval nem tudni hogy mi alapján kéri az előleget. Lehet a Hold aktuális állását is figyeli az algoritmus....

Próbáld meg több alkalommal, hátha neked is kiad valami kisebb árat :D

Amúgy a 460 az k. sok. Nem is értem mit gondolnak, így semmi értelme nincs a részletfizetésnek. Ráadásul ezt ha leosztjuk, akkor 20k-s díjcsomagot kell rendelni a telefon mellé, hogy elfogyjon 2 év alatt.

Szerintem próbáld meg holnap is, meg másik díjcsomaggal is próbálkozz. Illetve egy telefon sem árt az ügyfélszolgálatnak, hátha tudnak ezzel valamit kezdeni.

2023. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2023. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt náluk előfizetésed, akkor nem ismertetik a fizetési hajlandóságodat.

Ha valaki nem fizeti a részleteket, akkor elég körülményes és költséges számukra hozzájutni a pénzükhöz.


"Ha nem bízik benne, hogy bírom törleszteni, akkor kérjen számlakivonatot, vagy munkáltatói kivonatot"


Ha ez garancia lenne a rörlesztésre, akkor nem lenne annyi felmondott banki hitel.

2023. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én értem, de nem egy vicc az egész így?


Részletre hirdetik, és kifizettetik velem a teljes árat, amit aztán levonnak a havi részletekből. Ergo nem fizetek havi részletet, mivel a teljes előleg összeg végett 0-ra hozza ki a havi részletet. Magyarul ìgy egy összegben veszem meg a telefont annak ellenére, hogy nem ezt az opciót választottam. Számomra ez nevetséges, és nem is értem.


Meg amúgy tegyük fel, hogy cseszek fizetni a részleteket, és ettől félnek. Nekik ebből mégis hogy származna káruk? Tiltják szépen a telefonomat, megterhelik a fizum, vagy szétveretnek a kétajtós szekrény behajtókkal azt megkapják a pénzüket. Úgy csinálnak, mintha őket bármilyen módon megrövidíthetném, pedig ezek a szolgáltatók mindenből csak jól tudnak kijönni...

2023. nov. 13. 09:06
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem vicc.
2023. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

De vicc.

Nem a törlesztőből vonják le, hanem a díjcsomag havidíjából.

Ezért mondom, hogy vicc. Nincs értelme annak hogy egy 5000-10000 forintos havidíj mellegg elkérnek 460k előleget, mert akkor kb 4-7 évig nem kéne fizetned a havidíjat.

A telefon részleteit meg ettől függetlenül fizetni kell!

Lepontoztak - szokás szerint - de nem értették miről beszélek. Mindegy.

Hívd fel őket, meg próbáld ki más díjcsomaggal. Tényleg kiváncsi vagyok! Szerintem ez valami hiba lehet, mert nincs értelme elkérni ennyit. 100-200k még ok, de 460 az teljesen logikátlan.

[link]

2023. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Nem a törlesztőből vonják le, hanem a díjcsomag havidíjából.


Ezért mondom, hogy vicc. "


Ja elnézést, én is rosszul írtam, és most utánanéztem. Valóban nem a részletből vonják le, hanem az előfizuból. Ami nálam a legkisebb csomagot választva 4550 ft/hó. A 2 év hűségidő alatt ez 109 ezer ft. Ha én 2 év után felmondom az egészet akkor mi van? Ez így tényleg nevetséges. Gyakorlatilag kétszer fizetem ki a telefon árát, mert a törlesztőt ugyanúgy fizetem annak ellenére, hogy előleg jogcímen egyszer kifizettem az árát, kis csomaggal meg évekig ülhetek rajta hűségidő után is, mire megtérül. Aztán kérdés, hogyha otthagyom és felbontom 2 év után az egészet, látom-e valaha a fennmaradó pénzt, vagy csak levásárolhatom valami másik f.s csomagra.

2023. nov. 13. 10:11
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

A sok hülye funkcionális analfabéta csak nyomja a pirosat ész nélkül... gratulálok :D

Hívd őket fel!

2023. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!