Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Máshol is gyakori, hogy...

Máshol is gyakori, hogy betegszabi, tp helyett inkább 1-2 nap szabit vegyél ki ha bajod van?

Figyelt kérdés
Sokszor én is tapasztaltam, de más ismerősöm is meséli, ha pl nagyon náthás vagy, vagy belázasodtál akkor, inkább szabi alatt pihennek, és erre odabenn is céloznak az irodában, hogy így jobban jársz anyagilag is.

nov. 16. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk nem engedik, pedig jó lenne. Pár éve volt egy műtétem, 10 napot voltam utána táppénzen. Nyilván a kórházi tartózkodásra muszáj táppénz, de utána anyagilag jobb lett volna szabin lenni, főleg, hogy utána 15 nap szabadságom bent maradt volna, ezért végén tök fölöslegesen voltam még szabin is...
nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Nalunk az a mondas, hogy az ilyen 1-2 napos megfazasos dolgokra se orvosi igazolas nem kell, se szabi, csak otthon kell maradni es meg kell gyogyulni.
nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy nem engedi? Köze?

Mi home office-ban vagyunk, szóval egy kis náthával nem szoktam se szabit, se táppénzt kivenni. De amikor kórházban voltam, én szabit kértem. Nyilván nem mindegy, hogy mennyi pénzt kapok hó végén. A munkahelynek meg nem mindegy, hogy szabin vagy vagy táppénzen? A munka úgysem lesz elvégezve, és annyival kevesebb a szabid akkor. Ez nettó rosszindulat, én biztos nem dolgoznék ilyen helyen.

nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Volt ilyen munkahelyem ahol ezt ajánlotta a főnököm.

Mondtam neki, hogy nem.


Utána már nem hozta fel...

nov. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen gyakori, de ez nem nyomásgyakorlásra megy nálunk, hanem mi kezdeményezzük a cégnél.


Mivel jövőre többször megyek 1-1 vizsgálatra, nem óhajtom felhasználni rá a szabadságaimat, így 1-1 keresőképtelen napom lesz inkább helyette.

nov. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!