Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessek 6 millió forintot?

Mibe fektessek 6 millió forintot?

Figyelt kérdés
Mielőtt le szóltok hogy hétvégi bevásárlásba meg stb csak 20 éves vagyok..

nov. 19. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
és honnan van ennyi pénzed?
nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Ezeket a 6 milliós kérdéseket mind te kérdezted?

Kapcsolódó kérdések:

6 millió forint félretett pénz sok szerintetek?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Készpénzbe 6 millió forintot mibe fektetnél? Bankkártya nem opció. Postán vehető papíron gondolkodtam de a kormányban most egyáltalán nem bízom.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


6 millió forintot most mibe/hogyan fektetnétek be?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Milyen részvénybe fektetnétek 6 millió forintot kb 10 éves időszakra?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2, jó sok időd lehet.

Ezen a héten rgisztráltam. 10 évre meg nem fektetnék be

nov. 19. 21:40
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Vegyél Bitcoint, azt 20 évesen is vehetsz. Amellett fektess a tanulásba, szakma elsajátításába, a jövőd megalapozásába belőle egy jelentős összeget!
nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Proginfo.
nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
tanulásba, hogy ne másoktól kelljen ezt megkérdezned.
nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Erste vagy interaktív brokers tbsz számla, gondolom ingatlanra gyűjtesz, vagy ingatlan követő ETF-be (nem tudom melyik sajnos) vagy szétszórnám különböző nyugisabb alapokban.


De akár két évre berakhatod pmápba is.

nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
54%

Kedves Kérdező!

Amennyiben nincs vállalkozási ötleted, vagy szakmád, amibe be lehetne fektetni, ami viszonylag biztos, s megtérül, akkor bizony nem sok opciód marad.

1. A legegyszerűbb: tudsz venni a Magyar Államkincstártól értékpapírt. Regisztráció ügyfélkapun keresztül is megoldható, utána online tudsz vásárolni.

Rövid távra befektethetsz pl. Diszkont Kincstárjegybe. Egészen rövid távra is beteheted a pénzed, kezdésnek, gyakorlásnak talán ideális. Vehetsz akár 2023.12.27-én lejáró papírt is. Ez azt jelenti, hogy ha ma 6 millióért veszel 2023.12.27-es lejáratú DK-et, akkor 5993492Ft befektetésért kapsz a megadott dátumon 6.040.000Ft-ot. Tehát ennyi idő alatt nyersz 46.000Ft-ot, 7.55% hozamot realizálsz. Kiveheted előbb is, részben vagy egészben is.

Vehetsz mondjuk 2024.06.26-os lejáratút is, 8.01%-os hozamot realizálsz (ez mindig változik, illetve látod amikor veszed), 5.997.748Ft-ért 2024.06 hóban majd 6290000Ft-ot kapsz. És így tovább.


Vehetsz Prémium Magyar Állampapírt is, pl. 2033.01.20 lejáratút, ez 14.75%-ot kamatozik az első időszakban. 2024.01.20-án újabb kamatot határoznak meg.

Van még sok más is.


A Kincstári befektetésekkel kapcsolatban:

- sokan nem szeretik, mert Viktornak nem adom a pénzem (a kormány intézkedései alapján viszont most ide éri meg jobban betenni, nem egy bankba, ráadásul a MÁK számla veszetése ingyenes, kp felvétel és utalás is baráti.

- sokan nem szeretik, mert megvan a kockázata annak, hogy lejárat előtt csak nagyon nagy veszteséggel tudod kivenni a pénzed, HA(!!!) a kormány módosítana a jelenlegi feltételeken és nem akarná, hogy kivedd. Ez HA. Figyelembe kell venni, hogy melyiket választod. A rövidebb lejáratút? Akkor gyorsan megvan a pénzed, de kevesebb a hozam. A hosszabbat? Több a kamat, jelentősen több, de mi van ha Viktor megszívat?

- ha kincstári befektetés mellett döntesz, akkor mindig csak a kincstárnál nyiss számlát. Bankkártyával tudsz vásárolni, amint mondtam ingyenes a számlavezetés, míg ugyanezt a szolgáltatást, ugyanezekkel a termékekkel a postán vagy banknál plusz pénzért kapod.


2. Ami még számításba jöhet az az ingatlan. Nem tudom hol laksz. Kisebb városban ennyiért vehetsz 2 garázst vagy esetleg 3-at. Nagyobb városban egyet. Tudd meg mennyiért lehet bérbeadni, számold ki mennyit hoz évente. Kalkulálhatsz egy kis ingatlan érték növekedést is, illetve kb 10% adóval is számolhatsz a bevételből. Kis falvakban még akár egy házat is lehet venni ennyiből (Hajdú-Bihar Megyében van sok olyan település ahol ez igaz), amit esetleg kicsit kipofozva drágábban el tudsz adni. Viszont a kis falvakban nem megy az ingatlan, szóval ezt inkább nem javaslom.


Bankbetétbe nem érdemes igazán gondolkozni. Bitcoin és társai. Én játszottam vele, sokáig, évekig. Végül buktam. Nem keveset. Általában vagy fanatikusok javasolnak bitcoin (ráadásul ők nem is tudnak az altcoinokról, amik akár be is jöhetnek, ha mákod van) befektetést vagy akik nem értenek hozzá, s van 5000Ft-juk is bitcoinban. Rulett, de leginkább orosz rulett.

Az a vonat elment már.


Tanulni tanulj, de ahhoz nem kell vagy nem feltétlenül kell ennyi pénz.



Ezek jutottak eszembe.

Sok sikert és kérdezz bátran, ne foglalkozz a trollokkal.

nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Hiába javaslunk olyan dolgokat, amiről lövésed sincs, úgysem fogod beletenni a lóvéd.
nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!