Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem vagyok...

Mi történik ha nem vagyok otthon amikor jönne csomaggal a Magyar Posta?

Figyelt kérdés

Van egy oldal ahonnan rendszeresen szoktam rendelni és mindig egy bizonyos futárszolgálat szállít. Ezt azért szeretem, mert át tudom irányítani csomagpontra, ugyanis hétköznap én munkába vagyok (nincs HO), munkahelyre pedig nem rendelhetem (vezetőség nem értékeli). Szóval a csomagpont minden szempontból ideális.

Azonban ma megnyitottam a nyomonkövetést és ott éktelenkedett a Magyar Posta neve. A csomagszámot beírva a magyar posta nyomkövetőjébe pedig ki is adta a csomagom - hogy még nem érkezett be hozzájuk, de az adatok igen és házhozszállítás.

Mi történik ha nem vagyok otthon? Egyből elviszik postára ahol átvehetem majd? Minden esetben elhelyezik postán, ugye? Tehát nem az van hogy 2-3x megpróbálják kézbesíteni aztán megy vissza a feladónak, ugye?



nov. 24. 06:18
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Átveheted a postán is, ha sikertelen volt a kézbesítés, a futár nem hurcolássza magával. Nem fogják visszaküldeni a feladónak.
nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem vagy otthon, akkor elviszik a hozzád tartozó postára, aztán másnap (aznap nem) át tudod venni, ha korán végzel a munkával és még nyitva találod a postát, meg sikerül végig várnod a sok fafejt, aki sorban áll a sárga csekkel.
nov. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk telefonálni szokott a postás és meg lehet vele dumálni, hogy mi legyen a csomaggal. Ha 1-2 órán belül hazaérek, akkor megkérem, hogy tegye be a "dugi helyre", már ismeri... :D Ha korán jön, akkor dobja be a postára, majd elugrom érte. Az érdeke, hogy ne kelljen 26-szor jönni hozzánk, így szereti ő is a konstruktív megoldásokat. A múltkor mondtam, hogy itt sétálok a gyerekkel a szomszéd utcában, oda hozta a csomagomat. Pedig budapesti agglomeráció, még azt sem lehet mondani, hogy vidéki mentalitás. :D

Alapvetően nem értem a posta működését, mert az előző városban ahol laktunk, nagyon kevés csomag volt amit egyáltalán megpróbáltak kézbesíteni, mindenért be kellett menni a postára, utáltam. Itt meg utánam hozzák kb. bárhova a településen...

nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!