Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell még fizetnem egészségügyi...

Kell még fizetnem egészségügyi szolgáltatási járulékot, ha azt írták törölték?

Figyelt kérdés

Amit év elején kaptam:

,,Jelen levelünkben tájékoztatjuk, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal annak az adózónak, aki 2023. január 1-jét megelőzően már szerepelt az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre kötelezettek nyilvántartásában és akit az előbbiekben hivatkozott időponttól továbbra is terhel ezen kötelezettség, jelen levél mellett kizárólag a 2023. évi fizetési kötelezettség teljesítéséhez szükséges 12 darab készpénz-átutalási megbízást (csekket) küld normál postai küldeményként."


Amit nemrég kaptam:

,,Tájékoztatom, hogy az egészségügyi szoltáltatási járulékfizetési kötelezettségét 2023. 11.08. napjától töröltük, mert Önre vonatkozóan biztosítási jogviszony létesítésére vonatkozó bejelentés érkezett a NAV-hoz."


Még 2 csekkett kellett volna befizetnem erre az évre, ezt és a következő havit. Mivel azt írják, törölték, azt gondoltam ennyi, de nem hagy nyugtot, hogy ennek ellenére ezt az évet kellene-e fizetni, vagy az, hogy törölték, azzal nincs tovább és nem kell aggódnom, hogy ne adj isten halmozódni kezd valami.


Egyébként nem lógattam a lábam, csak nem bejelentett munkám volt napi 3x kijáró gondozóként, míg élt a néni.


nov. 29. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Még egyet kell, de nem a teljes összeggel. Mivel 11. 08.-án törölték, így az előző napig 7 napod keletkezett. Ezt felszorzod a napidíjjal és annyival még be kell fizetned egy utolsó csekket. Utána nem kell tovább fizetned, mert 8.-a óta a munkahelyed fizeti (levonják a béredből).
nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
nov. 29. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!