Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem 1,8M ért egy autót. A...

Vettem 1,8M ért egy autót. A vásárlás után elkezdtek kiderülni a problémák: Műszerfal: 120 000 Korrózió: 150 000 Ismét jelentkezik hiba Hogyan döntsem el, hogy meddig öntöm bele a pénzt, honnan Concorde effektus?

Figyelt kérdés

#gazdaságosság #Concorde effektus
dec. 1. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha tobb mint 10 szazalekat rakoltotted elso even akkor erdemes megszabadulni tole
dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:

"Hogyan döntsem el, hogy meddig öntöm bele a pénzt, honnan Concorde effektus?"

Autósszakmai ismeret nélkül nem tudod eldönteni. Erre nincs tisztán pénzügyi válasz.

Ez attól függ, hogy a javítástól mennyire nő az autó értéke a számodra. Vagyis mennyiért tudnád a javítottnak megfelelő állapotú autóra cserélni a mostani rosszat. Vagy, hogy az autó javított állapotában mekkora használati értéket jelent neked.

dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire számítottál...?
dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebben az árkategóriában a normális használt autó ritka sajnos. Ha szerencséd van, és el is passzolod annyiért, amennyiért vetted, a következővel valószínűleg kezdheted elölről...
dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1,8 milliós vételárba kerülő autótól mit vártál, hogy egy csoda lesz?
dec. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják tanulo pénz tesó, ezért nem veszünk olcsó autot, mert majd később rá kell költeni még annak többszörösét ilyen olyan javításokra.
dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Tesó.

Nagy csodát nem vártam. Átnézetem. Nem találtan nagy gondot.

Átnézettem. Azt mondta a szerelő, hogy csak a pedált kell nyomni

Elvittem a szerelőmhöz. Szintén jókat mondott.

Aztán jöttek a hidegzuhanyok:

A fűtés nagyon gyenge. A teljes műszerfal ki, radiátor csere.

Egy korrózió megjelent nem sokkal a vásárlás után. Javítás 50 000. Egy év múlva ugyan az jelentkezett megint. Máshol a javítás 100 000 (ígérettel, hogy nem fél évre szól a javítás)

Most az alján jelent meg kezdődő korrózió. A kérdés, hogy saját kéz smirgli alapozó rűcsi, vagy szakember 200 000. Kinéztem az ablakon. Szakember fogja csinálni.

-Nem lepődtem meg, hogy egy nem túl fiatal, ár alapján választott autó nem olyan, mint egy új. (Dehogynem. Volt új autóm. Azzal is volt gond rendesen, a garanciát meg a hajamra kenhettem)

A kérdés pénzügyi. Mikor kell azt mondani, hogy most dobom piacra és a javításra szánt összeget hozzáteszem az eladási árhoz?

dec. 2. 16:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Hat ha találsz olyan balekot aki annyiért megveszi akkor bármikor, de szerinted ha az aki rád sózta 1.8M ért az azért nem 2.1M ért adta mert jó fej volt, vagy mire gondolsz hogy így hirtelen értékesebb lett agy amúgy azóta öregebb autó?


Soha nem fogod vissza nyerni a beleölt pénzt. Pont ez benne a tanuló pénz. Minél tovább égeted rajta a pénzed annál többet fogsz bukni, és hiába álmodozol hogy majd rádobod a javítás költségét, senki nem fogja kifizetni, főleg nem válságban...

dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!