Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig tartható fent egy...

Meddig tartható fent egy ilyen elöregedő országban/kontinensen a nyugdíj rendszer?

Figyelt kérdés
Gyakran halljuk azt a bizonyos "nekem már úgysem lesz nyugdíjam" sápítozást,de sajnos ez valóban egyre reálisabb tekintettel a születések,halálozások az elöregedés és (ez mondjuk főleg ránk vonatkozik) kivándorlás miatt.De mikor fog kulminálni?Esetleg azzal "oldják meg" hogy úg felviszik a korhatárt hogy az az átlag életkor fölé kerüljön és mindenki hamarabb haljon meg?De ez sem megoldás mert egyre kevesebb a fiatal a munkaerőpiac telített,és a munka minősége egy bizonyos kor felett nyilván erodálódik,ez a munkáltatónak sem érdeke,hogy napi szinten mentőket hivogassanak a cégnél,meg kiakadjon a táppénz számláló...

dec. 6. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz ebből semmilyen probléma, a nyugdíjkorhatárt nemrég emelték fel. Most elmentek a Ratkó gyerekek nyugdíjba és innentől már nem lesz olyan népes korcsoport. A munkahelyekre pedig veszik fel a külföldi munkaerőt, a mi cégünk is már ukránokkal és filippínókkal dolgoztat. Szerintem még több külföldi munkást fognak hozni Ázsiából, Afrikából ez megoldja a gondokat.
dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A nyugdíjkorhatárt majd szép sunyiban felviszik 70 év fölé, hogy a többség meg se érje, aki meg mégis, annak valami alamizsnát dobnak majd. Jó lesz, hidd el!
dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Aki a nyugdíjas koráig nem képes befektetések, részvények, vállalkozások vagy egyéb passzív jövedelemforrások révén stabil jövedelmet biztosítani saját maga számára az érje be az alamizsnával amit az állam dob neki, mert körülbelül annyit is ért a munkássága.
dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a fajta nyugdíjrendszert bármeddig fenn lehet tartani.


Pusztán a szabályokat kell mindig a társadalmi folyamatokhoz igazítani.

dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3#

Örökség és családi támogatás nélkül manapság még tulajdont sem lehet szerezni,még relatíve jó (500-600.000-es)nettó értelmiségi bér mellett sem,szóval nemigen értem miről beszélsz,de sejtem hogy megint minimálbéres aktakukac provokál és álmodozik...

dec. 6. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Hát, azért nettó 600-ból már félre lehet rakni 200-250-et, amiből 2 év és megvan egy élhető lakás önereje, szóval azért megoldható a tulajdon.
dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

6millo milyen lakás önerőhöz elég? 🤔

dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Budapest létezik. Megyeszékhelyen élek, itt 30 millióból már jó állapotú másfél szobás panelt kapsz.
dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Az egész egy piramisjáték, szép lassan el lesz inflálva és kész, az egész koncepcionálisan hibás.
dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:

Gyakran halljuk azt a bizonyos "nekem már úgysem lesz nyugdíjam" sápítozást,

-------

Sápítozást? Tiszta szívemből kívánom neked, hogy ne kelljen megérned, amikor egy életen keresztül levont nyugdíjjárulékból semmit sem látsz viszont. Arról az érzésről nem beszélve, hogy a magánnyugdíj megtakarításodat elegáns mozdulattal zsebre teszi egy cigánybáró.

dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!