Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha valaki...

Mit tudok tenni, ha valaki licitálós oldalon leütötte egy termékemet, de nem jelentkezik érte?

Figyelt kérdés

Elég nagy terjedelmű, nehéz dologról van szó, így posta, futár nem viszi el. Az illető 200km-re lakik tőlem, de még korábban írta, hogy rendszeresen jár a városomba és ekkor, meg akkor jön érte. Konkrét időpontot nem írt, csak hogy két hét múlva, vagy a hónap vége felé. Mikor letelt a határidő, én rákérdeztem, hogy mikor akar jönni. Utána megint csak hetekig hitegetett.

Közben már a licitálós oldal is kiszámlázta az eladási jutalékot, mintha eladtam volna a terméket. Nem is keveset! Így már nem is tudom igényelni a visszatérítést. A vevő már nem is reagál az e-maileimre.

Ilyenkor mit tudok tenni? Azon kívül, hogy negatív értékelésben részesítem az illetőt. Ezt a jutalékot most be kéne fizetnem szó szerint a semmire?


2010. okt. 21. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Megírod az oldalt üzemeletetőnek, hogy nem jelentkezett az illető és újra felrakod a terméket. Az eladás után járó jutalékot nem kell kifizetned, a feltöltésért járót igen.
2010. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tank_R válasza:
Véletlenül nem csak akkor számláznak ha ténylegesen megtörtént az eladás? Gondolom te már előre kitöltötted az értékelő lapot. Akkor meg számláznak. Ha meg nem töltötted ki akkor nem kell fizetned. Mármint ha úgy töltöd ki, hogy nem jött létre az adásvétel.
2010. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Vatera kiszámlázza a jutalékát még akkor is, ha nem volt visszajelzés, de ezt is csak 21 nap után.

21 nap alatt nem tudtad felvenni a kapcsolatot a vevővel? Amúgy mást nem tudsz csinálni, hívd a vatera ügyfélszolgálatát.

2010. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem töltöttem ki semmit, de így is kiszámlázták.

Nem vatera, hanem teszvesz.

Felvettem a kapcsolatot a vevővel, de ő csak az időt húzta és hitegetett hogy majd ekkor meg akkor jön a cuccért és kifizeti. Én meg elhittem neki.

Írok az oldal üzemeltetőjének, de nem hiszem, hogy ennek lesz eredménye, mert meghatározott időn belül lehet csak visszaigényelni a jutalékot ha mégsem jönne össze az üzlet. Én meg a hiszékenységemnek köszönhetően már kifutottam a határidőből. De egy próbát megér.

2010. okt. 21. 14:23
 5/10 A kérdező kommentje:

Írtam az oldalnak. Ma megjött a válsz.

Azt írták, hogy akkor is ki kell fizetnem a jutalékot, a vevőn meg hajtsam be ahogy akarom. :(

Azt hiszem ez volt az utolsó, hogy ilyen oldalon próbáltam meg eladni valamit.

2010. okt. 27. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Tedd azt, amit mondanak. Ha tudod a nevét, címét, akkor kérj ellene egy fizetési meghagyást a közjegyzőtől. Ne a jutalékot, hanem a cucc árát követeld. Azzal, hogy leütötte, szerződést kötött veled, így minden alapod megvan, hogy behajtsd rajta.
2010. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, csak az a baj, hogy az ország másik végében lakik. Mire odautazom, elintézem ezt a közjegyző dolgot, gondolom a közjegyző sem ingyen dolgozik... az egész nem ér annyit. És azt se tudom hogy kezdjek hozzá. Hol talájak közjegyzőt 200km-re tőlem.

Egyébként 12000Ft-ról van szó. Nem egy nagy összeg, de bosszant a dolog.

Nem értem, hogy lehet valaki ilyen. Ha tévesen ütötte le a termékemet, megmondhatta volna, én visszakérhettem volna a jutalékot és kész. Mondjuk annak se örültem volna. De mindenképp jobb lett volna, mint ez az időhúzás, sunnyogás.

2010. okt. 27. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell 200 km-re menni, bármelyik közjegyző kibocsátja. Bemész oda, ami ott van ahol laksz.

Nem lesz ingyen, ja. Kb. 3000 forint a fizetési meghagyás, de ha annak nem mond ellent, akkor máris jogerős lesz per nélkül. Szóval utána lehet ráküldeni a végrehajtókat.

Ha meg ellentmond, akkor per lesz belőle, ami megint vagy 3k-ba kóstál, de hát nyert ügy, szóval a perköltséget is ő fizeti a végén.

A fizetési meghagyás, meg egyéb költségeket meg folyamatosan hozzácsaphatod a követelt összeghez. Elvégre nem a te hibád, hogy ezt az utat kell járni, fizesse csak ő azokat is.

2010. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom...

Közben utánaolvastam. Idén nyártól nem 3000, hanem 5000Ft az illeték, amit nekem meg kéne előlegeznem. Így jó esetben visszakaphatok 7000Ft-ot.

Olvastam valami olyasmit is, hogy ha nem veszi át az illető a fizetési meghagyásról kiküldött papírt, akkor nekem kell másik címet mondanom, ahol biztosan átveszi. Ha pedig nem tudok olyan címet mondani, akkor nem kell fizetnie. Ha pedig átveszi, de nem akar fizetni, akkor perelhetem.

7eFt megér ennyit?

2010. okt. 28. 08:50
 10/10 A kérdező kommentje:

Újabb fejlemények az ügyben!


Ugyan nem éreztem jogosnak a licitálós oldal követelését, de végül is befizettem a jutalékokat (ezt is) határidőre, pontosan, a pontos összeget.


Erre a mai napon kapok tőlük egy e-mail, amelyben azzal fenyegetnek, hogy beperelnek, mert nem egyenlítettem ki a számlámat.

Marha jó! :( Mikor itt van a kezemben a banki bizonylat az átutalásról. Határidő, összeg, jogosult neve, számlaszáma, minden egyezik.

Most írtam nekik egy e-mailt, hogy nézzenek utána a könyvelésüknek.

Kíváncsi vagyok mi lesz ebből. Pereljenek csak nyugodtan! Én nem hibáztam és erről írásos bizonyítékom van.


Most már tényleg megfogadom, hogy ilyen oldalakat SOHA többet nem fogok használni. Inkább jó nagy ívben elkerülöm őket. És ezt ajánlom másnak is.

2010. nov. 1. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!