Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mióta létezik babakötvény?

Mióta létezik babakötvény?

Figyelt kérdés

Elméletileg mennyi idős lehet a legidősebb olyan magyar állampolgár, aki rendelkezik vagy rendelkezett babakötvénnyel?

Nyilvánvalóan, aki 1980-ban született, annak nem lehetett soha ilyen kötvénye, aki 2010-ben, annak van/volt rá lehetősége.

Arra vagyok kíváncsi, hogy hol van a határ.

Mióta van Magyarországon babakötvény?

(Úgy tudom, olyan személynek is lehetett valamikor kötni, aki a kötvény bevezetése előtt született.) A zárójelbe tett kérdés nem annyira fontos, a többi sokkal inkább érdekel.



dec. 8. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Google a barátod.


[link]

dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem jó válasz!

Elolvastam a cikket.

Ez egy törvényjavaslat, de nem is ez a baj.

Itt az adott születési dátumhoz nem a babakötvényt kötik, hanem a Start számlát, ez a kettő nem ugyanaz!

Nyilvánvalóan azért írtam ki a kérdést, mert cikkekből én sem találtam a választ.

És ismerek olyat, aki 2003-ban született és van babakötvénye.

Tehát nem csak 2005 után született személyek kaphatják meg.

Ez a cikk nem ad választ a kérdésre.

dec. 8. 18:11
 3/13 anonim ***** válasza:

A lényeg a fentiből is átjön, aki 2006-ban kb 16-17 éves volt, annak már lehetett babakötvénye.

Durván az 1990 után születetteknek. Ha ennél pontosabban érdekel, akkor azt munkásabb lesz kiderítened.


Pl megkeresed a törvény szövegét, az online jogtárban fenn szokott lenni visszamenőleg is. Meg az összes változása.

dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, de abból a jogtárból szerintem nagyon nehéz lenne kikeresni.

Akkor ugye aki 2000-ben született, annak lehet vagy lehetett babakötvénye?

dec. 8. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:

2006ban vezették be.

Ha jól emlékszem Kincstári Letét számlát azóta lehet kötni hozzá. Jelenleg a feltétel hogy max 15 éves legyen a gyerek akinek kötöd. (Minimum 3 évig kell futnia a számlánsk). Ha régen is ez volt a feltétel, akkor az 1991 után születettek szülei tudtak leghamarabb kötni.

dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Fiam 2007. évben született. Jött értesítés a születése után, hogy nyitottak neki babakötvényt. Akkor ez nagyon újnak számított, tehát valószínűleg tényleg 2006-ban vezették be.
dec. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5

Nem feltétel, hogy maximum 15 éves legyen a gyerek.

Az öcsém 17 éves volt, amikor babakötvényt kötöttünk neki.

dec. 9. 08:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdésed, ha úgyis mindent tudsz?
dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudok mindent.

Keresem a választ a kérdésemre.

Mi a legkorábbi születési dátum, amellyel babakötvényhez lehetett jutni?

dec. 9. 12:06
 10/13 anonim ***** válasza:

2006. január 01-jétől hatályos az erre vonatkozó törvény, ami kimondja ->

"E törvény alapján meghatározott feltételekkel a 2005. december 31. napja után született belföldi gyermeket és a 2017. június 30. napja után született külföldi gyermeket önálló életkezdéséhez életkezdési támogatás illeti meg."



"Mi a legkorábbi születési dátum, amellyel babakötvényhez lehetett jutni?"


Tehát belföldi gyermek esetén 2006. január 01., külföldi esetén 2017. július 01.

dec. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!