Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetésnek 5 millió forintb...

Befektetésnek 5 millió forintból érdemes lehet termőföldet vásárolni bérbeadási szándékkal?

Figyelt kérdés

Tudom, ez nem sok pénz ezért elég korlátozottak a lehetőségek, kissé tanácstalan vagyok hogy mibe lenne ennyit célszerű befektetni vagy legalábbis megelőzni, hogy elinflálódjon a semmibe. (Bitcoin, crypo, tőzsde stb. ilyeneket nem szeretnék mert nem értek hozzá.) Az alábbiak szerint kalkulálgattam:

[link]

Tehát 5 millió forintból kb 2 hektár földet lehet venni (van jogosultságom 1 hektárnál nagyobb méretű földet tulajdonolni), bérbe lehet adni (vagy eleve kiadott bérletijogú földet venni), és a bérleti díj mellett kb százezer forinttal nő is a föld hektárjának eladási értéke évente. A földalapú támogatást ha jól tudom az igényli aki a földet megműveli, tehát az nem játszik. Vajon ez jobban megérheti/biztosabb megoldás lehetne mint pl. állampapírt vagy aranyat venni? Vagy csak fölöslegesen bonyolítanám az életemet? A jóindulatú, segítőkész válaszokat köszönöm előre is:)


dec. 8. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Igen, szerintem mindenkepp, telen a legjobb a termes
dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem igen, ha vidéki ember vagy és értesz is hozzá.

Sok apró buktatója lehet szerintem.

Ha városi ember vagy, akkor a városi ingatlanokban gondolkodjál!

dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Nem, csak az életedet bonyolítod aprópénzért, ha egyáltalán ki tudod majd adni valakinek.

Fogd meg szépen a suskádat, sétálj be vele az államkincstárhoz és pakold bele mindet állampapírba. Az kell neked.


Azt meg felejtsd el hogy azt hiszed úgy működik bármelyik befektetés hogy ránézel egy grafikonra azt azt mondod eddig ment évi százezret azt majd ezután is fog.

dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, egyrészt mert ez nagyon kevés. Nyilván saját művelésről beszélni teljesen értelmetlen.

Bérleti díj meg nem lesz egy nagy eresztés. De számold ki a hozamot. Nagyon alacsony lesz.

dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!