Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire fordítsam az ajándékba...

Mire fordítsam az ajándékba kapott 100 ezer Ft-ot?

Figyelt kérdés

Egy óra alatt el tudom költeni, nem arról van szó. Pont ezért szeretném valami olyanra költeni, ami hosszútávon megmarad.

Van egy gyermekem. Babakötvényt elindítani? Jó, már 9 éves. De hátha akkor elkezdenénk neki félretenni.

Nem mindenki tartja jó ötletnek. Meg ahogy elnézem, többféle van.

Akitől kaptam, azt mondta, annyira nem sok pénz az, hogy évtizedekre félretegyem, csak értéktelenedik addig. Inkább utazzunk el valahova. De annyira meg nem állunk jól, hogy most üdülgessünk. Nem akarom a létszükségleti dolgokra költeni, de luxusra se.

Azt szeretném, hogy megmaradjon a gyerekemnek valamilyen formában attól, akitől kaptuk.



dec. 9. 17:06
1 2
 1/13 krwkco ***** válasza:
40%

"Mire fordítsam az ajándékba kapott 100 ezer Ft-ot?"

Boldogságra.

Mi a legnagyobb boldogság a számodra vagy a családodnak, amit ezért a pénzért megvásárolhatsz? Akár rövid, akár hosszú távon.

dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Vegyél valamilyen részvényt
dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha semmi tartalékod nincs, akkor miért akarod elkölteni?????
dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Idd el.
dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Családi programra költsétek, az élmény nem inflálódik.
dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezüst ékszerre vagy valami szép ruházati cikkre gondolnék.
dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Autónyeremény betétkönyv 50-ért, a többit elköltitek arra ami most kell vagy jólesik.
dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Az OTP Autónyeremény betétkönyv tényleg jó ötlet, vegyél 2 db 50 ezres címletűt vagy 5 db 20 ezres címletűt.

Havonta sorsolják és ha most megveszed, januárban már nyerhetsz vele autót, vagy választásod szerint a kocsinak az árát is kérheted, ha nincs szükséged az autóra.

dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos ötleteket!

Sokat segítettetek!

A boldogságon elgondolkoztam és eszembe jutott, mekkora élmény volt a gyereknek az egy hetes úszótanfolyam a nyáron. Az alapmozdulatokat megtanulta, de sajnos kevés volt ez arra, hogy a levegővétel menjen úszás közben. Ehhez kellett volna továbbra is úszni járni, de anyagiak miatt ez nem fért bele. Szóval egy további úszótanfolyam vagy uszodabérlet lenne az egyik ötletem amíg a pénzből futja.

Másik ötletem kevésbé boldogság, de annál hasznosabb: fogszabályzás.

Tudom, hogy kell neki, megmondták már egy éve, hogy torlódni fognak a fogai, ahogy jönnek a maradandók sorra. Pont azt mondták, 9 éves kora körül kell elkezdeni, de ennek még utánakérdezek. Mindenesetre ha most befizetem egészségpénztárba, jövőre 120 ezer Ft lesz belőle az adókedvezmény miatt.

És akkor annyit azért nem veszít az értékéből, ha 1-2 éven belül megcsináltatjuk a fogszabályzót, mint ha 18 éves koráig lekötnénk és elherdálná valamire. Az meg, hogy bátran mosolyoghat majd, az elég hosszútávú nyeresèg.


Még kicsit gondolkozom, utánanézek ennek az OTP autonyereménynek is.

De erősen hajlok a fogszabályzásra, mert ezt tényleg úgy akartam felhasználni, hogy 10-20 év múlva is legyen értéke. Sokat jelent nekünk az az ember, aki adta.

dec. 10. 23:27
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Aranyat vennél neki? Fülbevalót vagy láncot meg medált.

Elteszed, az övé és nem veszít az értékéből.

dec. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!